05/08/2021

Ohroženo až 150 pracovních míst: Vzpoura proti privatizaci úklidového týmu SBB

Stránka navštívena: 1508
0 0
2 min read
Stránka navštívena: 1509
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 9 Sekund

Bellinzona: SBB chce privatizovat čištění méně frekventovaných nádraží. Naproti tomu odborová SEV shromáždila od zaměstnanců 4 000 podpisů.

„SBB Real Estate chce, aby její zaměstnanci čistili pouze nejrušnější stanice,“ oznámila v pátek unie SEV. „Tento projekt ničí pracovní místa 130 až 150 dočasných zaměstnanců.“

Místo toho by je SBB měla trvale zaměstnávat, zejména proto, že mnozí z nich pro společnost pracují již léta, požaduje odborová organizace. K postupnému snižování počtu pracovníků a spravovaných nádraží dojde oficiálně od poloviny roku 2022.

Podle SEV šéf SBB Vincent Ducrot odmítl osobně přijmout petici unie. Proto mu SEV v pátek pošle poštou zásilku s přibližně 4000 podpisy z Bellinzona TI.

„Základní úkol SBB“

Bellinzona je symbolickým místem, protože se říká, že privatizace čištění stanic s nízkým provozem zasáhne hlavně okrajové regiony. Z pohledu členů SEV je outsourcing problém, který ovlivňuje celou skupinu, a je tedy odpovědností šéfa.

„Čištění všech vlakových stanic je klíčovým úkolem SBB,“ uvedla ve zprávě viceprezidentka SEV Barbara Spalinger. Outsourcing služeb veřejné služby je nepřijatelný a s pracovníky nevypadá dobře. „Proto jsme dokázali velmi rychle shromáždit kolem 4 000 podpisů.“

Privatizace čištění stanic je pro SEV problematická také z politického hlediska, protože je v rozporu s několika cíli Federální rady pro SBB. Podle Spolkové rady by SBB měla brát v úvahu zájmy různých regionů. Pokud by však úklidové služby byly zadávány na méně frekventovaná nádraží, vedlo by to k oslabení regionů. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář