» Domů » Infrastruktura a města » Změní velikost Brno, protože se nestará o obyvatele?

Změní velikost Brno, protože se nestará o obyvatele?

Značné změny životních podmínek se obávají obyvatelé Přízřenic. Nespokojení lidé v brněnské čtvrti jsou přesvědčení, že se kvůli zamýšlené masivní výstavbě stanou po desítky let rukojmími staveniště a ztratí soukromí. Navíc se v jejich bydlišti zvýší dopravní zátěž. Někteří proto opakovaně mluví o odtržení. Navíc se velká část dotázaných obává šikany od města se zavedením rezidentního parkování, které nechce, ani nechce platit za to, že ji přijede návštěva, nebo ji někde zařizovat z nějakých hodin pro návštěvu, že smí zaparkovat u nich a dojít na návštěvu. Není v tomto však větší část obyvatel Přízřenic, nespojení obyvatelé jsou také v Chrlicích, Tuřanech, Slatině, Líšni, Jehnicích, Řečkovicích a Ořešíně, poměrně dost lidí se stále více ozývá se stejnými problémy i z Bystrce. Ve všech těchto městských částech začíná volání po odtržení městské části od Brna. Zvyšující se hlasy o odtržení přitom už byli před 10 roky, kvůli plánované výstavbě i na soukromých pozemcích plánovaných městem, aniž by jakkoliv komunikovalo s obyvateli městské části.

Proto poměrně značná skupina obyvatel města chce do komunálních voleb, aby se podařilo dostat hlasování o odtržení od města Brna. To by tak mohlo přijít o až 1/4 všech obyvatel a poměrně dost si tím ublížit, za to jak urputně a tvrdošině jedná se svými obyvateli. Nejvíc kritiků je přitom vůči odboru dopravy, který je odpovědný za současné rozšiřování rezidentního parkování a stále více zhoršování komfortu bydlení ve většině oblastí, které sousedí s oblastí, kde bylo zavedeno rezidentní parkování. Jako hodně zlý vtip tak bere dost kritiků rezidentního parkování postavení parkovacího domu na místě, kde už stávalo parkoviště o větší kapacitě a stálo 43,6 milionů korun u úřadu práce, které se v minulém týdnu otevřelo.  V tomto parkovacím domě najde místo 110 aut s možnosti parkování za 12 hodin 50 korun, ale za každou další hodinu 100 korun. Od ale zavedení rezidentního parkování město zrušilo přes 2 tisíce parkovacích míst po celém městě, kde jsou nyní rezidentní parkování zavedena.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes