Odbory Verdi uvažují o stávce v Berlíně u BVG

Po prvním kole vyjednávání ve sporu o kolektivní vyjednávání na Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) chce svaz Verdi příští týden informovat o varovných stávkách.

Reklamy
foto redakce

Konkrétní období pro stávky zatím není známé. Na tiskové konferenci plánované na pondělí chce svaz informovat o stavu vyjednávání a pracovních sporů, oznámil Verdi až ve čtvrtek. „Zatížení zaměstnanců a nedostatek personálu ve veřejné dopravě se stále více zvyšovaly a pracovní tlak je stále větší a větší,“ uvedlo Verdi. “Takže je třeba rychle najít řešení, aby se dosáhlo úlevy.”

Verdi a BVG se poprvé setkali ve středu k jednání v aktuálním kole kolektivního vyjednávání. V jednání je tzv. kolektivní smlouva pro místní dopravu (TV-N). Nejde o vyšší platy zaměstnanců BVG, ale o pracovní podmínky. Verdi požaduje delší obratové časy na všech linkách, plat za dovolenou ve výši 500 eur ročně nebo 33 dní dovolené pro všechny zaměstnance bez přemrštění.

“Na začátku jednání oba partneři kolektivního vyjednávání porovnali svá očekávání, stanovili klíčová témata, definovali přesahy a dohodli se na dalších krocích v procesu,” oznámila BVG ve středu po jednání. Další jednání o kolektivním vyjednávání jsou naplánována na 15. února.

Verdiho vyjednavač Jeremy Arndt označil výsledek schůzky za vystřízlivění. Zaměstnavatelská strana se nedokázala jasně vyjádřit k žádnému z požadavků odborů.

Verdi vyjednává paralelní tarify MHD celkem v 15 spolkových zemích. I když jsou fronty v Berlíně méně zostřené kvůli vymizení problému s platy, varovná stávka v hlavním městě byla dlouho považována za pravděpodobnou, jednoduše kvůli symbolické povaze Berlína.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Odbory Verdi uvažují o stávce v Berlíně u BVG

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading