FAA povolila obnovit provoz Boeingu 737 MAX9

Po schválení FAA jsou Alaska Airlines, United Airlines a Copa Airlines připraveny vrátit zpět do provozu svá letadla Boeing 737 MAX 9.
Upadlé zástrčkové dveře na Boeingu 737 Max9 společnosti Alaska Airlines. Foto FAA

Správce FAA Mike Whitaker řekl: „Boeing 737-9 MAX jsme uzemnili během několika hodin po incidentu nad Portlandem a dali jsme jasně najevo, že toto letadlo se nevrátí do provozu, dokud nebude bezpečné. Vyčerpávající, rozšířená revize, kterou náš tým dokončil po několika týdnech sběru informací, dává mně a FAA důvěru, že můžeme pokračovat do fáze kontroly a údržby.

Reklamy
„Avšak, dovolte mi to ujasnit: Boeing se nevrátí k obvyklému podnikání. Nebudeme souhlasit s žádným žádostí společnosti Boeing o rozšíření výroby ani neschválíme další výrobní linky pro 737 MAX, dokud nebudeme spokojeni s tím, že problémy kontroly kvality odhalené během tohoto procesu budou vyřešeny. ” To znamená, že nesmí dále Boeing vyrábět tyto Maxy, ani žádné jiné z rodiny 737 Max. Výrobce bude muset napřed vyřešit kvalitu výroby a dokázat, že vše vyřešil, než mu dovolíme, aby znovu začal vyrábět tato letadla.

Obnoví provoz

Alaska Airlines: 26. ledna
United Airlines: 28. ledna
Copa Airlines: 25. ledna
Foto Boeing
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “FAA povolila obnovit provoz Boeingu 737 MAX9”

Comments are closed.