Stávka odborů GDL, která probíhá v Německu a skončí v pondělí ve 2 hodiny ráno má dopad nejenom na cestující. Většina nádražních obchodů utrpěla stávkou citelně. Podle saského obchodního svazu jsou maloobchodní prodejny na nádražích výrazně zasaženy stávkou Německého svazu strojvedoucích (GDL).
Vzhledem k tomu, že železniční doprava je z velké části zastavena, je v pohybu méně lidí, řekl generální ředitel René Glaser německé tiskové agentuře DPA. V důsledku toho prodejny postrádají odpovídající frekvenci.
„Firmy zde každým dnem ztrácejí značné tržby.“ Velké obavy z délky stávky mají i podniky na nádražích, na druhou stranu pokračují nájemné, personál, energie a další fixní náklady, které se musí stále platit. nejde to dělat, jak dělá GDL po vyhlášení stávky. Na druhou stranu by stávky na železnici zpočátku neměly žádný znatelný dopad na nabídku v maloobchodním sektoru, protože obchody byly primárně zásobovány kamiony. Dodávky jednotlivého zboží do skladů a logistických center byly podle obchodního svazu zatím stávky ušetřeny.
Někteří majitelé obchodů uvedli, že budou zvažovat vymáhaní náhrady škody, za toto svévolné jednání, které si vzalo cestující veřejnost za rukojmí a páchalo škody nejenom Deutsche Bahn, ale taky provozovatelům obchodů na nádražích. Propad některých obchodů byl až o 90%, oproti běžnému stavu, kdy jezdí vlaky řádně.
Odborový svaz strojvedoucích GDL stávkuje až do pondělního rána do 2:00 v osobní dopravě Deutsche Bahn. Spor o kolektivní vyjednávání se týká platů, ale také pracovní doby pro směnové pracovníky. GDL to chce zkrátit z 38 na 35 hodin při zachování stejné mzdy. Železnice dosud nabízela variantní model, který počítá se zkrácením o jednu hodinu bez finančních ztrát. Kdo se rozhodne zachovat úvazek 38 hodin, dostane místo toho o 2,7 procenta peněz více.
1 thought on “Obchody na nádražích pocítily stávku GDL, budou chtít náhradu za škodu”
Comments are closed.