ÖBB využije semestrální volno k modernizace trati z Vídně do Bratislavy

Foto © ÖBB Zenger

ÖBB přestavují pomocné mosty mezi podjezdy Contiweg a Hausfeldstrasse, které byly instalovány jménem města Vídně v září 2022. Ty je nutné hloubit mobilními jeřáby. Poté dojde k rozbití mostních ložisek a opětovnému zasypání železničního náspu.

Náhradní doprava mezi Erzherzog-Karl-Straße a Raasdorf

Reklamy

Práce budou probíhat od soboty 3. února 2024, 1:00 do pondělí 12. února 2024, 4:00. Po tuto dobu budou zrušeny vlaky na linkách R81, REX81 a REX8 s plánovanou cílovou a výchozí stanicí Marchegg mezi Erzherzog-Karl-Straße a Raasdorf. ÖBB na této trase zřizují náhradní dopravu autobusy.

REX8 do az Bratislavy pojedou jinudy

Vlaky linky REX8 do az Bratislavy budou přesměrovány mezi Vienna Stadlau a Marchegg bez zastavení. Tyto vlaky nemají zastávky ve Vídni Aspern Nord, Siebenbrunn-Leopoldsdorf a Schönfeld-Lassee. Cestující na trase mezi Stadlau a Aspern Nord mohou využít U2 s platnou jízdenkou ÖBB. Pro cesty do az Schönfeld-Lassee a Siebenbrunn-Leopoldsdorf mohou cestující přestoupit na linku R81. Časy odjezdů se však mohou změnit.

S80 byla zrušena mezi Erzherzog-Karl-Straße a Aspern Nord

Kvůli stavebním pracím musí být zrušeny i vlaky na lince S80. Jako náhradu lze s platnou jízdenkou ÖBB použít tyto spoje Wiener Linien: U2: Vienna Aspern Nord <> Vienna Stadlau, 95A: Aspern Nord <> Erzherzog-Karl-Straße/ nebo Genochplatz a autobus 95B: Hausfeldstraße U2 <> Hirschstetten.

V rámci sítě MHD jde o hustou nabídku spojů do východní části Vídně, zvláště pak do Aspernu a Seestadtu, kam vyjíždí zvláště šotouši, kde mohou sledovat přílet letadel na letiště. Kromě toho lze sledovat, jak se rozvíjí nové sídliště Vídně, které je jako jedno z mála stavěné z ekologicky méně závadných prvků a zbavené dekarbonizace.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “ÖBB využije semestrální volno k modernizace trati z Vídně do Bratislavy

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading