ÖBB modernizuje hlavní nádraží ve Villachu

Hlavní nádraží Villach v jižním Rakousku bude během několika příštích let rozsáhle modernizováno v několika stavebních fázích.

Reklamy

Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) oznámily, že v rámci příprav na zprovoznění Koralmbahn a zavedení nového, pro zákazníky přívětivého časového systému se nyní stanice přizpůsobuje budoucnosti. Práce budou probíhat v několika etapách a jejich dokončení se očekává v roce 2027.

„Abychom zajistili spolehlivý provoz, budeme v budoucnu potřebovat více prostoru pro vlaky a cestující,“ vysvětlila zodpovědná projektová manažerka ÖBB Infrastructure AG Christiane Schiavinato.

Obnova nástupišť a železniční infrastruktury podle ÖBB umožní více spojů a vytvoří lepší přestupní možnosti pro cestující. Modernizovány budou výtahy, eskalátory, informační systémy pro cestující a čekárny včetně osvětlení. Na střechách nástupišť budou také použity nové skleněné plochy s fotovoltaikou. Ty podle oznámení vyrobí ročně přes 450 MWh elektřiny. Dodaná elektřina se pak použije k zásobování budov a systémů na hlavním nádraží ve Villachu, uvedli ÖBB.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém