• 07/07/2022 06:58

Nový systém čísel linek pro východní region Rakouska

© ÖBB, Harald Eisenberger
Stránka navštívena: 1518
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 35 Sekund

Více než 60 procent všech cestujících veřejnou dopravou v Rakousku je ve Vídni, Dolním Rakousku a Burgenlandu a toto číslo neustále roste. Aby se naši zákazníci mohli snáze a lépe orientovat, budou v budoucnu existovat standardizované názvy linek, díky nimž bude cestování po železnici ještě jednodušší a přehlednější. Dlouhá čísla pro jednotlivé jízdy vlaků nahrazují výstižná a jednotná označení linek – ta jsou krátká a snadno zapamatovatelná. Nové termíny v místní a regionální dopravě se nyní používají systematicky všude a důsledně ve všech médiích ÖBB pro informace o cestujících: na displeji místa určení ve vlaku, na monitorech na nástupišti, ve SCOTTY, na mapách sítě linek a pro hlášení ve vlacích a na nádraží.

Jednoduché, jasné a snadno pochopitelné

Typ vlaku ukazuje, jak často vlak jede, jak často zastavuje a jak rychle jede:

  • Regionální expres (REX) je rychlý spoj, který zastavuje ve vybraných vlakových stanicích. Zpravidla se jedná o větší obce a města s více možnostmi přestupu.
  • Regionální vlak (R) obecně zastavuje ve všech stanicích na trase, a to i v malých městech. Pokud paralelně nejezdí S-Bahn.
  • S-Bahn (S) zajišťuje vnitroměstskou dopravu a spojuje centrum s oblastí Vídně, jezdí v kratších intervalech než regionální vlaky a zastavuje ve všech stanicích na trase.

Od 18.11.2021 jsou všechny místní vlaky ÖBB zobrazovány podobně jako traťový systém S-Bahn nebo názvy U-Bahn. To znamená, že od nynějška již všechny vlaky na trase nebudou mít různá čísla vlaků, ale jednotné označení linky.

Příklad:

Všechny regionální rychlíky, které jezdí z Vídně Floridsdorf po S7 (= název trasy, na tom se nic nemění) přes vídeňské letiště do Wolfsthalu, se v budoucnu budou jmenovat REX 7.

Dosud měly všechny vlaky stejného typu, i když jely po stejné trase, jiné číslo vlaku.

Další příklady:

  • Amstetten – Wien Westbahnhof: CJX 5
  • Payerbach-Reichenau – Znojmo: REX 3
  • Krems an der Donau – Vídeň Franz-Josefs-Bahnhof: REX 4
  • Wiener Neustadt Hbf. – Puchberg am Schneeberg: R 98
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %