Nový noční vlak Berlín-Brusel přes Hannover má začít v květnu

Belgicko-nizozemská vlaková společnost European Sleeper chce od května nabízet noční vlak mezi Berlínem a Bruselem.

Cesta z berlínského hlavního nádraží je nabízena v neděli, úterý a čtvrtek a trvá kolem deseti a půl hodiny, uvedla společnost ve středu. Vede také přes Hannover. První spoj je plánován na 25. května, prodej jízdenek by měl začít 20. února.

Kromě Hannoveru jsou na cestě do Bruselu plánovány další zastávky v Amsterdamu, Haagu, Rotterdamu a Antverpách. Místa by měla být k dispozici od 49 eur, lehátko v šestimístném kupé od 79 eur. S rezervací za 24 eur by se dali sebou vzít i kola připouští společnost.

Společnost European Sleeper byla podle vlastních prohlášení založena v roce 2021. Linka Berlín-Brusel je podle webu první trasou. Na přelom roku 2023/2024 je oznámeno prodloužení přes Drážďany do Prahy – start v Praze byl tedy původní plán.

Začátek prvního nočního vlakového spojení z European Sleeper byl již několikrát přislíben na rok 2022, ale musel být znovu a znovu zrušen. Zatím není známo, kde si European Sleeper pronajme vozy na květen 2023. “Stále jednáme s několika společnostmi o získání dalších vozů,” citoval Berliner Zeitung spoluzakladatele Chrise Engelsmana. V souladu s tím není stále jasné, kdo poskytuje lokomotivu a strojvedoucí.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →