• Pá. Srp 19th, 2022

Nové koleje a lepší přístup k vlakům na trati Poznaň – Štětín

Stránka navštívena: 111
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 10 Sekund

Díky vyššímu, širšímu a delšímu nástupišti cestujícím pohodlněji nastupují a vystupují z vlaků v Drawinách. Nástupiště byla přizpůsobena potřebám osob se sníženou pohyblivostí. Nechybí pohodlný přístup na plošinu a protiskluzový povrch s vodícími dráhami pro nevidomé a slabozraké. Byly instalovány nové přístřešky a lavičky, které zlepšily komfort čekání na vlak. Jasnější LED osvětlení zajišťuje bezpečné cestování po setmění. Orientaci cestujícím usnadní tabule s čitelným značením a vitríny s jízdními řády. Vedle nástupiště jsou umístěny stojany na kola, díky kterým mohou lidé cestující po železnici spojit dva ekologické dopravní prostředky.

Pro pohodlnější cestování po železnici mezi Velkým Polskem a Západním Pomořanskom

Ve 24 lokalitách na trase mezi Poznaní a Štětínem je snazší nastupovat do vlaků z nových nástupišť. Polské železniční tratě postupně zvyšují komfort cestování. Pouze na západopomořanské a lubušské části trasy jsou nástupiště v Drawinách, Podlesieci, Mierzęcině, Bierzwinku, Rębuszi, Starém Klukomu, Choszczně, Ziemomyślu, Dolicích, Morzyci, Kolině, Grzędzicích, Miedwiecku, Reptówě a Štětíně Zdunowě. Modernizací se zvýší komfort cestování na více než 30 stanicích a zastávkách.

Na trase Poznaň – Štětín v délce 190 km jsou pravidelné jízdy vlaků a práce zajištěny vhodnou organizací investice. Připraveny jsou již mimo jiné dvě nové koleje s trolejovým vedením a moderními ovládacími zařízeními na trasách Poznaň – Wronki, Słonice – Choszczno a Reptowo – Szczecin Dąbie. Mimo jiné byla vytvořena jedna nová trať na úsecích Krzyż – Podlesiec, Drawiny – Dobiegniew, Dobiegniew – Rębusz, Choszczno – Dolice a Stargard – Reptowo.

Podobné články k tématu  Z Kyjeva do Przemysle dalším nočním vlakem

Rychlejší a bezpečnější mezi Poznaní a Štětínem

Po dokončení investice se doba cestování mezi Poznaní a Štětínem zkrátí. Po získání potřebných povolení projedou nejrychlejší vlaky trasu rychlostí 160 km/h za méně než 2 hodiny. Zvýší se kapacita tratě – bude možné cestovat větším počtem vlaků a spustit další dálkové a regionální spoje. Trať poskytne lepší podmínky pro přepravu zboží. E59 je součástí evropského dopravního koridoru vedoucího mimo jiné z Dolního Slezska do západopomořských přístavů. Nová zařízení pro řízení železničního provozu a místní řídicí centra v Poznani a Stargardu zvýší bezpečnost.

Investice „Práce na železniční trati E59 na úseku Poznań Główny – Szczecin Dąbie“ v hodnotě přes 4 miliardy PLN je spolufinancována z nástroje Evropské unie „CEF“ („Connecting Europe“). Cestující budou mít prospěch z hlavních oprav do konce roku 2023.

foto PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi