Nízkonákladoví dopravci omezí v nadcházející zimní sezóně své lety na letiště v Lublani, přičemž Wizz Air, Transavia a easyJet budou všechny plánované služby omezovat. Wizz Air, který omezuje svou přítomnost v celé bývalé Jugoslávii, přeruší provoz z Charleroi do slovinského hlavního města. Poslední let mezi oběma městy je naplánován na 27. října, obnovení provozu je plánováno na 26. března příštího roku. Brussels Airlines budou i nadále spojovat Lublaň s Belgií. Wizz Air si zachová lety mezi Londýnem Lutonem a slovinským hlavním městem se dvěma týdenními rotacemi plánovanými přes zimu. Tři lety týdně poběží po omezenou dobu během měsíce prosince.
Transavia byla zasažena kapacitními a personálními problémy na svém uzlu v Amsterdamu, což povede ke zrušení některých letů do Lublaně. Letecká společnost přeruší provoz mezi oběma městy od 27. října do 15. listopadu, kdy je plánováno obnovení čtyř týdenních spojů. Lety budou během prvních dvou prosincových týdnů zredukovány na dva týdně. Další změny jsou však možné, protože podmínky na letišti Schiphol se stále vyvíjejí. „Některé lety z Amsterdamu byly pozastaveny kvůli situaci na letišti Schiphol Amsterdam. Existují problémy související s nedostatkem bezpečnostních a manipulačních pracovníků,“ uvedla Transavia na dotaz Reuters a CNN.
easyJet také omezí provoz mezi Londýnem Gatwickem a slovinským hlavním městem. Rozpočtový dopravce bude udržovat pouze jeden týdenní let mezi těmito dvěma městy během měsíce listopadu. Spojení se v prosinci zvýší na tři týdně a v lednu se sníží na dvě týdně. Očekává se, že plánovaných pět týdenních rotací bude obnoveno od druhého únorového týdne, nicméně v této rané fázi jsou možné změny. Snížení spojů nízkonákladových leteckých společností je v kontrastu s plánovaným růstem starších dopravců na letišti v Lublani letos v zimě.
Letiště Lublaň v září odbavilo 118 787 cestujících, což představuje pokles o 31,1 % oproti stejnému měsíci před pandemií 2019, kdy společnost Adria Airways již pozastavila většinu svého provozu před vyhlášením bankrotu později téhož měsíce. Během prvních tří čtvrtletí přivítalo letiště Lublaň svými dveřmi 749 771 cestujících, což je o 48,3 % méně než před třemi lety, neboli o 701 078 cestujících méně. Pohyby letadel za stejné období činily 16,621.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém