Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků

Stanice Semily získala po opravené nádražní budově také moderní nástupiště a nový podchod. Stavbu, která probíhala od loňského prosince, dnes slavnostně ukončila Správa železnic. Celkové investiční náklady dosahují výše téměř 218 milionů korun.

Cestující v Semilech mají k dispozici dvě nová nástupiště, která díky své výšce umožňují pohodlný nástup do vlaku. Bezbariérový přístup k nim zajišťují šikmé chodníky. Stavbaři také odstranili už nevyhovující starý podchod a místo něj postavili kompletně nový.

Na stavbu Správy železnic naváže investice města v podobě výstavby autobusového terminálu. Po jeho vybudování bude možný přestup z vlaku na autobus přímo na prvním nástupišti. Následně bude možné vybudovat průtah městem a bytovou zástavbu v blízkosti nádraží.

Celkové investiční náklady stavby Rekonstrukce nástupišť ŽST Semily dosáhly 217 752 029 Kč. Jejím zhotovitelem byla společnost Swietelsky Rail CZ. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility; RRF).

Foto Správa Železnic

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků

  1. Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 27/10/2023 at 22:14

    […] Continue reading Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků at Transport Minute… […]

Comments are closed.

%d