foto Pixabay

Vážná nehoda na železniční trati v Porúří: Nákladní vlak srazil v Recklinghausenu dvě děti.

Reklamy

Jedno z nich zemřelo. Druhé dítě bojuje o přežití a léčí se v nemocnici, jak v pátek večer uvedl ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul (CDU). Spěchal na místo nehody. Smrtelně zraněnému dítěti bylo deset let, nejvážněji zraněnému je podle policie na základě prvotních zjištění devět. V současné době neexistují žádné důkazy o dalších postižených dětech. Hasiči nasadili dron s termovizní kamerou.

Nehoda byla ZZS nahlášena ve čtvrtek krátce po 18:00. Přesné okolnosti zůstaly prozatím otevřené. Policie se s dalšími informacemi držela zpátky; je možné, že ne všichni příbuzní byli původně informováni. První zprávy z médií uváděly, že skupina lidí byla chycena a vlečena několik set metrů.

Reul mluvil o velkém „dramatu, když se něco takového stane dětem“. Něco takového vás nenechá v klidu. „Je to hrozné.“ Jak mohlo k nehodě dojít, není jasné, řekl ministr. Pastoři se postarali o postižené rodiny. Policejní mluvčí uvedl, že místo je předmětem dalšího forenzního vyšetřování.

Na místě nehody zasahovaly četné záchranné složky ve čtvrtek pozdě večer. Oblast byla v širokém okolí ohraničena páskou. Kromě zhruba dvou desítek policistů byli ve službě i pohotovostní kaplani. U policejních zábran se shromáždilo mnoho lidí. Místo nehody se nachází v blízkosti bývalého nákladního nádraží.

Železniční trať mezi Gladbeck-West a hlavním nádražím Recklinghausen byla v pátek ráno ještě uzavřena. Podle policie stále není jasné, kde přesně ke střetu došlo. Drony by měly poskytovat důležité přehledové snímky prostředí. “Využíváme toho, že je teď sucho a světlo,” řekl policejní mluvčí. Zejména odstavený nákladní vlak, který byl ještě v pátek na kolejích, by měl být podle policie zaznamenán shora.

DPA, ČT24, redakce, foto Pixabay

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading