• 18/05/2022 01:23

V Brně se prodlouží tramvajová trať

Stránka navštívena: 76
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 1 Sekund

Současná smyčka Štefanikova Čtvrť, kde končí linka 5 už za pár let nebude existovat, místo ní bude park. Přes železniční most, který je nyní v přípravě na opravu pro svůj zoufale zdevastovaný stav a který projde příští rok opravou. Současně s tím bude velká vlaková výluka na trati pod mostem. Vlaky mezi nádražím v Králově Poli a Židenickým nádražím nepojedou.

Kudy trať povede?
Nové koleje spojí současné konečné zastávky Štefánikova čtvrť s Čertovou roklí. Tramvaj pojede po Merhautově a Okružní ulici ke křižovatce s tř. Generála Píky, kde se napojí na stávající trať.
Kdy stavba začne?
V první etapě začne příští rok přestavba a rekonstrukce mostu přes železniční trať na Merhautově ulici. O rok později začneme stavět koleje. Cestující se mohou těšit na novou zastávku Provazníkova, která zajistí pohodlný přestup ze zastávek trolejbusů 25 a 236. Vylepšení se dočkají i stávající zastávky Štefánikova čtvrť, Lesná nádraží, Poliklinika Lesná a Halasovo náměstí.
Prodloužení tratě možná někdy v budoucnu opravdu povede na Haškovu, kam mělo vést, místo toho za téměř stejnou cenu se prodlouží o pouhých 650 metrů. U většiny komentářů sklidil dopravní podnik kritiku za toto prodloužení tratě a ne to sliboval roky.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %