» Domů » Ostatní » Lyžařská střediska Ötztal se mohou pochlubit špičkovými sjezdovkami. Gurgl na nejvýše položené muzeum motocyklů

Lyžařská střediska Ötztal se mohou pochlubit špičkovými sjezdovkami. Gurgl na nejvýše položené muzeum motocyklů

Díky privilegované vysoké alpské nadmořské výšce a moderní infrastruktuře si milovníci zimních sportů mohou v Ötztalu užít dny lyžování na míru. Vyberte si z top destinací, jako jsou Sölden, Gurgl a Hochoetz. Ötztal Super Skipass je konečným klíčem ke kompletní nabídce s 363 sjezdovkami a 90 horskými vleky.

„8 kilometrů skvělého lyžování bez přestávky.“ Takto německý YouTuber Marius Quast nazývá jeden ze svých nejnovějších klipů, kde si užívá sjezdovku z velkolepé Top Mountain Star (3030 m) dolů do údolí Pill in Gurgl. Samozvaný „Diamant Alp“ inspiruje youtubery nejen vynikající výdrží. Zimní lyžařský areál Gurgl zahrnuje zábavu na sjezdovkách na 112 perfektně upravených kilometrech sjezdovek mezi 1800 a 3080 metry. 25 horských vleků zajišťuje sportovci se rychle zdokonalují v zatáčkách Pozitivní vedlejší efekt: díky vysoké přepravní kapacitě je na sjezdovkách mnoho komfortu a volného prostoru bez čekání. 25 křivek.

Totéž platí o oblíbené destinaci Sölden. Zde 144 kilometrů sjezdovek – včetně tří 3000 metrů vysokých hor, které jsou dostupné na lyžích horskou gondolou – slibuje neomezenou zábavu na otevřených sjezdovkách v nadmořské výšce 1350 až 3340 metrů. Speciální tip: všichni příznivci dlouhých sjezdů zde mohou absolvovat stejně intenzivní sjezdy bez přestávek. Například z horní stanice Schwarze Schneid Bahn (3250 m) na ledovci Rettenbach dolů do Söldenu (1360 m). Vždy se však doporučují nějaké přestávky. Pohled z vrcholu Gaislachkogl, kde najdete i gurmánskou restauraci ice Q oceněnou 2 čepicemi, se pyšní nádhernými fotografickými motivy. Totéž platí pro lávku na ledovci Tiefenbach, kde byste si měli udělat selfie s mohutným vrcholem Wildspitze v pozadí, Nejvyšší hora Severního Tyrolska (3774 m). Pohádkové výhledy si můžete užít také ze 7,3 km dlouhé sáňkařské dráhy v Söldenu, která patří k nejdelším svého druhu v Rakousku.

Lyžařská oblast Hochoetz u vjezdu do Ötztalu vítá zimní fanoušky zvláště začátečníkem a rodinnou atmosférou. Nabízí 13 moderních horských vleků na 41 sjezdových kilometrech vedoucích až do nadmořské výšky 2272 m. Se skipasem Hochoetz-Kühtai máte dokonce až 88 sjezdovek.

Všechny lyžařské areály s jedním vstupem

Bezkonkurenční Ötztal Super Skipass kombinuje celou řadu sjezdovek v nejdelším bočním údolí Tyrolska. Je k dispozici, pokud si zakoupíte skipas na 3 a více dní a spojuje všech šest místních lyžařských areálů – včetně Söldenu a Gurglu – s celkem 363 sjezdovkami a 90 horskými vleky. Všichni, kdo se rozhodnou pro 6denní nebo delší skipas, budou mít také volný vstup do 007 ELEMENTS v Söldenu a do Muzea vrcholových horských motocyklů v Gurglu. Nejvýše položené muzeum motocyklů v Evropě okouzlí návštěvníky neuvěřitelnou rozmanitostí historických exponátů. V dobrodružném světě Jamese Bonda na vrcholu Gaislachkogl ve výšce 3048 m se návštěvníci mohou oddat fascinujícímu světu nejpopulárnějšího filmového špióna 007. Jedno je jisté: vyplatí se koupit si skipas předem. Včasní ptáci ušetří až 22 procent při nákupu online skipasů s předstihem.

Foto © Ötztal Tourismus – Jochen Müller

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes