» Domů » Železnice » Amtrak obnoví spojení z New Orleans do Miami?

Amtrak obnoví spojení z New Orleans do Miami?

Amtrak na cestě mezi San Francisko a Chicago. Foto Amtrak

Dohoda je uzavřena, že Amtrak bude jezdit z New Orleans do Mobile od roku 2023 a nyní se mluví o tom, že osobní vlaky by mohly pokračovat z jižní Mississippi do Orlanda a Miami.

Mapa znázorňující nové možné spojení byla odhalená na veřejném zasedání představenstva společnosti Amtrak 1. prosince – ukazuje, že Amtrak se opět rozprostírá přes floridský pás z Pensacoly přes Tallahassee a do Jacksonville na východním pobřeží. Po opětovném otevření panhandle trasy mohli cestující jet Amtrak z pobřeží do Orlanda, Tampy, Fort Lauderdale, West Palm Beach, The Villages a dalších míst obsluhovaných Amtrakem. Amtrak má asi 20 vlakových stanic, většinou na východním pobřeží. Tampa je jediné město poblíž Mexického zálivu se stanicí. Osobní vlaky mezi Jacksonville a New Orleans nejezdí od hurikánu Katrina v roce 2005.

Schůze představenstva společnosti Amtrak přišla několik dní poté, co byla oznámena dohoda mezi společnostmi Amtrak, CSX Transportation, Norfolk Southern Railway Company a Port of Mobile, která umožní nákladním a osobním vlakům sdílet koleje na koridoru pobřeží Mexického zálivu. Stanice na jihu Mississippi jsou renovovány před návratem Amtraku, se zastávkami plánovanými v Bay St. Louis, Gulfport, Biloxi a Pascagoula.

Tečkovaná čára na mapě mezi Jacksonvillem a New Orleans ukazuje, kde byla spojení Amtrak pozastavena od hurikánu Katrina v roce 2005. Grafika Amtrak

„Velký” zájem o Floridu

Mapa zveřejněná představenstvem Amtrak ukazuje oblasti, kde byl vyjádřen zájem o obnovu nebo vytvoření nových osobních vlaků na celostátní úrovni. Starostové a městské rady v Pensacole, Tallahassee a Lake City spolu s lidmi v těchto oblastech projevili „velký“ zájem o obnovení služby, řekl James Tilley, prezident Floridské koalice železničních cestujících. “Dostat vlaky z Mobile do Pensacoly nebude moc trvat,” řekl.

“Některé stanice potřebují buď opravit, nebo vyměnit,” řekl. Tratě by nakonec potřebovaly modernizaci pro rychlosti vyšší než 70km/hod. na současných tratích. CSX prodal trasu po Katrině společnosti Florida Gulf & Atlantic Railroad , řekl Tilley, která podle něj od té doby přešla pod kontrolu investiční společnosti a je pod novým vedením. Trasa pokrývá 600 km trati z Pensacoly do Baldwinu na Floridě, západně od Jacksonville.

Pobřeží těží z boomu na Floridě

Podle prezentace na setkání v St. Louis ve státě Missouri se Spojené státy za 50 let od zahájení provozu Amtraku rozrostly o téměř 130 milionů lidí. Velká část tohoto populačního růstu se soustředila ve městech a „mega regionech“ v Sunbeltu a West, uvádí zpráva, kde má Amtrak omezené služby.

„Texas a Florida, druhý a třetí nejlidnatější stát země, mají dohromady něco málo přes 50 milionů obyvatel, ale každý je obsluhován pouze šesti vlaky Amtrak, z nichž některé dokonce nejezdí každý den,“ uvádí zpráva. Vzhledem k tomu, že Mississippi leží mezi těmito dvěma státy, rozšířená služba Amtrak by přivedla návštěvníky do pobřežních kasin a atrakcí a umožnila místním obyvatelům naskočit vlakem k atrakcím v Orlandu a obejít hustý provoz v Houstonu.

Jak brzo by mohl Amtrak jezdit na Floridu do Panhadle?

Není to poprvé, co úředníci navrhli obnovení provozu v celé oblasti. V roce 2012 se více než 40 starostů sešlo s Amtrak v Mobile , aby se pokusili znovu rozjet vlaky.

Provoz na Interstate 10 a dalších dálnicích na jihovýchodě za těch 10 let vzrostl a obyvatelé jsou šetrnější k životnímu prostředí. Největší rozdíl za desetiletí je v tom, že nyní je k dispozici federální financování, přičemž na celostátní vlakovou dopravu jsou vyčleněny miliardy, přičemž v roce 2021 bylo poskytnuto 66 miliard dolarů na financování Amtraku a infrastruktury. Úkolem bude přimět obyvatele, aby se vzdali aut a jezdili vlaky.

Před hurikánem Katrina fungovala společnost Amtrak’s Sunset Ltd. pouze třikrát týdně a podle Grista poskytovala přímé spojení z východního pobřeží na západní. Provoz přes pás byl většinou v noci a jízdní řády vlaků byly na jihu Mississippi obvykle nekonzistentní, což vedlo k nízkému počtu cestujících. Trasa byla „pozastavena“, ale po Katrině nebyla opuštěna.

Foto Amtrak

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes