» Domů » Letecká doprava » Lufthansa oficiálně předkládá nabídku na odkup podílu v ITA Airways

Lufthansa oficiálně předkládá nabídku na odkup podílu v ITA Airways

© Airbus

Lufthansa včera oznámila, že předložila formální nabídku na získání podílu v nově založené ITA Airways. Nabídka byla směřována italské vládě, kde Lufthansa doufá, že bude schválena. Plánem Lufthansy je zpočátku získat menšinový podíl. Dopravce doufá, že bude mít možnost časem koupit zbývající akcie.

O tom, která letecká společnost, skupina nebo společnost se snaží získat ITA Airways, se hovořilo již před zahájením provozu. Delta (později zamítnuta), Air France-KLM a další se říkalo, že jsou potenciálně opcemi se společnými nabídkami. Nakonec je to však Lufthansa, která nyní řídí tuto akvizici. Lufthansa je součástí širší skupiny společností. V této skupině jsou aerolinky jako Austrian Airlines, Eurowings, SWISS, Brussels Airlines a brzy, možná také, ITA Airways.

ITA Airways byla založena v říjnu 2021, v podstatě se zrodila z kolapsu společnosti Alitalia. Mnoho otázek obklopovalo proveditelnost ITA a to, zda přežije na trhu, na kterém Alitalia léta těžce bojovala. Nový začátek ITA jim dal navrch. Rozhodující pro jejich dlouhodobý úspěch bude to, jak budou vycházet následující roky.  Pro skupinu Lufthansa je Itálie kritickým trhem. Akvizice ITA tedy znamená, že skupina bude mít pevnou kontrolu nad trhem a umožní mu propojit se se stávajícím portfoliem leteckých společností.

Foto © Airbus

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes