Foto Lufthansa

Lufthansa Group zdvojnásobuje aktivní flotilu, znovu otevírá síť

Skupina Lufthansa Group má od začátku června zdvojnásobit počet letadel v provozu na 160.
Dále uvádí , že plán repatriace, do kterého bylo zařazeno 80 letadel, bude ukončen 31. května a Lufthansa znovu zavede služby do destinací pro volný čas, jako jsou Mallorca, Sylt, Rostock a Kréta.
“Cítíme velkou touhu a touhu mezi lidmi znovu cestovat,” říká člen výkonné rady Harry Hohmeister.

Reklamy

Síť bude zahrnovat 106 měst, ale Hohmeister zdůrazňuje, že bude třeba dodržovat „veškerou náležitou opatrnost“, což by mohlo znamenat omezené stravování na palubě, omezení v destinacích a delší čekací doby na letištní bezpečnosti. Skupina Lufthansa také dne 4. května uložila požadavek nosit na palubě obličejové masky.

“Je samozřejmé, že bezpečnost a zdraví našich cestujících a zaměstnanců jsou nejvyšší prioritou,” říká Hohmeister. Skupina Lufthansa jedná s německým federálním hospodářským fondem o balíčku finanční stabilizace ve výši 9 miliard EUR. Říká se, že rozhovory jsou zaměřeny na „tichou účast“ – přičemž investor by dodal kapitál, ale neměl by zjevnou roli v řízení – a zajištěný úvěr, o jehož podmínkách se stále diskutuje.

Lufthansa Group uvádí, že možnosti zvýšení kapitálu by mohly zahrnovat umožnění investorovi získat podíl jen něco přes 25%.

Admin
Author: Admin