Letiště v Ostravě zdvojnásobilo svůj zisk

Nejenom nárůst počtu cestujících, ale i provozní zisk hlásí Ostravské letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Jičínsku. Počet cestujících vzrostl o 20 procent na 342 932 cestujících, zisk přitom byl dovjnásobný. V roce 2022 byl zisk 4,990 milionů korun, minulý rok zhruba 8 milionů uvedlo letiště.

Reklamy

Nárůst počtu cestujících podle mluvčí letiště Kateřiny Pustějovské je díky letům do všech destinací. Pravidelná linka Polské LOT Polish Airlines do Varšavy, byla provozována pětkrát týdně s návazným přestup ve Varšavě a spojením do celého světa. Největší zájem byl o lety do Bruselu, Stockholmu, Amsterdamu, Paříže, Toronta a New Yorku s Miami sdělila. Mezi pravidelné linky se řadí linka do Londýna, byť je pouze dvakrát týdně provozována společností Ryanair.

Větší počet cestujících jsou i na charterech uvedla. Mezi nejžádanější park pařily tradičně lety do Egypta, následované Řeckem a Tureckem. Celkem bylo v nabídce 16 letních destinací v šesti zemích.

Zájem o lety z Ostravy je stále větší potvrdil Jaromír Radkovský, generální ředitel letiště v Ostravě. Druhý rok po sobě je pro nás ziskový.  Největší podíl má na tom nákladní doprava uvedl. Ta vykázala 14 123 tun přepraveného zboží, co je o devět procent více, než v předchozím roce.

Letos čeká letiště na řadu novinek. Od února začnou charterové lety do egyptské Hurghady a Marsa Alam. Na začátku června přidá Ryanair lety do španělské Malagy, bude létat dvakrát týdně v pondělí a čtvrtek uvedl Ondřej Musel manažer pro pasažerskou dopravu.

Od dubna se zvýší počet rotací na lince do Londýna na tři týdně. V červnu se přidá Air Montenegro s lety do Podgorice v Černé Hoře, bude v provozu jednou týdně.  Do charterů přidá Čedok hodně a to nás moc mile těší. Z Ostravy tak poletí na Fuerventuru, tuniskou Enfidhu, italskou Lamezia Terme, Tiranu v Albánii, Chaniu na ostrově Kréta v Řecku a Mara Matruh v Egyptě. Nabídku destinací rozšíří také Fischer a Exim Tours. Nově se nabídnou Murcia ve Španělsku, Dalamán v Turecku, řecký Thassos, Podgorica v Černé Hoře. Cestovní kancelář TUI nabídne spojení do Turecka a Bulharska dodala mluvčí letiště Pustějovská.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém