Letiště Auckland se připojuje k průmyslovému poradnímu výboru Heart Aerospace

Největší letiště Nového Zélandu a jedno z nejdůležitějších infrastrukturních aktiv v zemi, letiště Auckland, se připojuje k Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace na podporu elektrifikace letecké dopravy. 

Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace se skládá z leteckých společností, vlád, leasingových společností a letišť z celého světa, kteří poskytují informace o návrhu, vývoji a komercializaci prvního regionálního elektrického letadla švédské společnosti, ES-30. 

Letiště Auckland v současnosti prochází nejvýznamnější modernizací ve své historii, včetně instalace dobíjecích zařízení pro letadla (pozemní energetické jednotky) na novém letišti v rámci vývoje nového integrovaného terminálu.   

„Jsme nadšeni, že se připojujeme k průmyslovému poradnímu výboru Heart Aerospace a přispíváme k vývoji elektrických letadel. Elektrifikace letecké dopravy a dekarbonizační cesta pro letectví rozhodně není přímočará, neexistuje žádná okamžitá odpověď. Jde o to, podnikat kroky v průběhu času a spolupracovat s ekosystémem partnerů, abychom pomohli vytvářet změny založené na řešeních,“ řekla ředitelka pro udržitelnost a hlavní plánování na letišti Auckland Mary-Liz Tuck. 

Letiště Auckland aktivně pracuje na snížení svého dopadu na klima a zveřejnilo cestu dekarbonizace k dosažení čistých nulových emisí uhlíku do roku 2030. Tato cesta se zaměřuje na 90% snížení emisí uhlíku v rozsahu 1* a 2* oproti výchozí hodnotě z roku 2019 a je v souladu s 1,5oC.  

„Jsme odhodláni snižovat emise uhlíku napříč našimi provozy a infrastrukturou na letišti Auckland a letos zahajujeme přechod našeho terminálového klimatizačního systému z plynového na elektrický, stejně jako solární pole umístěné na dopravním uzlu, který je v současné době ve výstavbě a bude mít střechu o rozloze 14 000 m2. Těšíme se na budoucí inovace a spolupráci se společností Heart Aerospace a jejími členy v tomto prostoru,“ řekla. 

„Letiště Auckland zaujalo holistický pohled na dekarbonizaci a všichni členové našeho poradního výboru mají nyní příležitost poučit se z tohoto přístupu a utvářet ekosystém, který umožňuje elektrifikaci letecké dopravy. Jsme potěšeni, že se letiště Auckland připojilo k naší radě, a těšíme se na spolupráci s nimi,“ řekl prezident a obchodní ředitel společnosti Heart Aerospace Simon Newitt. 

Heart Aerospace vyvíjí ES-30, regionální elektrické letadlo se standardní kapacitou 30 cestujících poháněné elektromotory s energií získanou z baterie. Bude mít plně elektrický dojezd s nulovými emisemi 200 kilometrů, prodloužený dojezd na hybridní pohon 400 kilometrů s 30 cestujícími a flexibilitu pro let až 800 kilometrů s 25 cestujícími, to vše včetně typických rezerv leteckých společností.   

Heart Aerospace má celkem 250 pevných objednávek na ES-30 s opcemi a právy na nákup dalších 120 letadel. Společnost má také prohlášení o záměru pro dalších 91 letadel. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Letiště Auckland se připojuje k průmyslovému poradnímu výboru Heart Aerospace

  1. Letiště Auckland se připojuje k průmyslovému poradnímu výboru Heart Aerospace – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 09/11/2023 at 07:14

    […] Letiště Auckland se připojuje k průmyslovému poradnímu výboru Heart Aerospace se nejdříve objevil na Transport […]

Comments are closed.

%d