• 18/05/2022 01:45

Delta, Air France-KLM mají zájem o většinový podíl v ITA

© Airbus
Stránka navštívena: 96
0 0
Doba čtení příspěvku:51 Sekund

Americký letecký dopravce Delta Air Lines a francouzsko-nizozemská holdingová společnost Air France-KLM předložily vyjádření zájmu (EoI) italskému ministerstvu hospodářství o většinový podíl v novém italském státním vlajkovém přepravci Italia Trasporto Aereo, La . Repubblica , nahlášeno 10. března 2022. Aerolinky údajně podpořil nejmenovaný mezinárodní fond.  Společnost Italia Trasporto Aereo, známá také jako ITA Airways, však dosud nepředložila oficiální oznámení.  

Zprávy týkající se zájmu Delty a Air France-KLM získat více než polovinu akcií ITA přišly poté, co německá letecká společnost Lufthansa a přepravní a logistická společnost MSC Group vytvořily partnerství, aby získaly právo ovládat nově založenou italskou dopravce. Uchazeči předložili své EOI 24. ledna 2022 a požádali o 90 dní na upřesnění dalších podrobností obchodu.

V listopadu 2021 řekl předseda představenstva ITA Alfredo Altavilla německým obchodním novinám Handelsblatt , že ITA, nástupce Alitalie, by se rád stal součástí skupiny Lufthansa. “Bylo by špatné zůstat nezávislí, protože bychom byli vždy příliš malí ve srovnání se třemi velkými skupinami leteckých společností působících v Evropě,” vysvětlil Altavilla.  “Jsme hezká svobodná žena, která má mnoho obdivovatelů,” dodal. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %