• 27/05/2022 05:47

Azorra Aviation objednává 20 embraerů E2 s opcí na dalších 30

ByAdmin

Úno 1, 2022 , ,
Azzora Embraer E195-E2
Stránka navštívena: 125
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 26 Sekund

Azorra Aviation, pronajímatel letadel z Floridy, podepsal objednávku na 20 nových letadel z rodiny Embraer-E2 s právem na nákup dalších 30 letadel. Dohoda má katalogovou hodnotu 3,9 miliardy USD a dodávky by měly začít v roce 2023.

Pronajímatel má ambiciózní plány do budoucna a optimistické vyhlídky na rozvoj svých služeb. V posledních týdnech pronajímatel podepsal smlouvy na dodávku přes 40 nových letadel. Zahájení dodávek se očekává v nadcházející letní sezóně.

Azorra je společnost založená na leasingu komerčních letadel. Nabízí leasing, financování a řešení správy majetku s důrazem na regionální a krátká úzkotrupá letadla. Tým Azorra vedou veteráni leteckého průmyslu s více než 25 lety zkušeností. Finanční podporu poskytuje Oaktree Capital Management. Společnost má sídlo ve Fort Lauderdale na Floridě s kanceláří v Dublinu v Irsku.

Dlouhá spolupráce

Náš tým má dlouhou a produktivní historii spolupráce se společností Embraer. V Jetscape jsme byli prvním nezávislým pronajímatelem, který se v prosinci 2007 zapojil do programu E-Jet, který vybudoval globální zákaznickou základnu více než 80 operátorů. Prvním novým letounem Azorra byl Phenom 300 zakoupený od společnosti Embraer v prosinci 2016. Jsme nadšeni z této nové kapitoly naší mnohaleté spolupráce, řekl v prohlášení John Evans, generální ředitel Azorry.

Společnost se specializuje na regionální tryskáče a ve svém portfoliu má 21 tryskáčů Embraer. Flotila dále zahrnuje čtyři airbusy A220-300. Pronajímatel nedávno zadal objednávku na dalších 22 takových regionálních letadel. Navíc Azorra Aviation vstupuje do prémiového segmentu a očekává dodávku TwoTwenty ACJ220, obchodní verze airbusu A220-100.

Tento závazek podtrhuje naši víru v E2. Je to moderní rodina letadel s vynikající hospodárností a ekologickým výkonem, která poskytuje jedinečnou příležitost vybudovat si vedoucí pozici na trzích, na kterých působíme,“ dodal Evans.

Flexibilita výběru

V souladu s dobou a aktuální potřebou flexibilního zadávání zakázek umožňují ustanovení smlouvy společnosti Azora vybrat si mezi embraerem E190-E2 a jeho větší verzí E195-E2. První je dlouhá 36,2 metru a pojme maximálně 106 cestujících. Přitom E195-E2 je dlouhý 41,5 metru a na palubu pojme maximálně 132 lidí.

Majitel letadla nedávno podepsal smlouvu o prodeji a zpětném pronájmu pěti letadel E195-E2 s vracejícím se kanadským dopravcem Porter Airlines. První dodávka se očekává letos v létě. Operátor, který chce provozovat až 80 letadel, bude prvním příjemcem tohoto typu letadla v Severní Americe. Aerolinky, které chtějí vytvářet dlouhodobá partnerství, si pronajaly u různých pronajímatelů celkem 19 regionálních tryskáčů.

Embraer je potěšen

Na konci třetího čtvrtletí loňského roku bylo v knize objednávek brazilského výrobce letadel pět E190-E2 a 154 E195-E2, což je populárnější typ letadla. Arjan Meijer, generální ředitel brazilského Embraer, vyjádřil své nadšení z obnovy výrobce se společností Azorra. Ještě jednou děkuji Azorře, že si vybrala E2 po nedávném prodeji a zpětném pronájmu s Porter Airlines na pěti nových letadlech E195-E2. Azorra nabízí vzrušující a inovativní přístup k trhu se silným zaměřením na potřeby zákazníků, které jsou v pevném souladu s pověstí společnosti Embraer pro výjimečné služby zákazníkům, řekl Meijer.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %