• 19/05/2022 00:03

Aeroitalia si pronajímá třetí letadlo

Stránka navštívena: 42
0 0
Doba čtení příspěvku:54 Sekund

Nová italská letecká společnost Aeroitalia podepsala leasingovou smlouvu na třetí letadlo, které se nakonec připojí k její flotile. Aeroitalia podepsala smlouvu o záměru s Air Lease Corporation na Boeing 737-800, oznámila letecká společnost 6. května 2022. Pro Aeroitalia bude letoun vybaven winglety, 189 ekonomickými sedadly a motory CFM56. Bude to třetí letadlo v její flotile. Generální ředitel aerolinky doufá, že všechna tři letadla budou provozuschopná do léta 2022.  

“Jsem velmi potěšen, že mohu oznámit, že jsem dnes jménem představenstva Aeroitalia podepsal prohlášení o záměru pro náš třetí Boeing 737-800 se společností Air Lease Corporation, s níž jsem rád, že mohu zahájit tento nový obchodní vztah,” Gaetano Intrieri, generální ředitel Aeroitalia, je citován v prohlášení společnosti. „Naším cílem je mít všechna naše 3 letadla v provozu do letošního léta. Rád bych poděkoval jménem Aeroitalia celému týmu, který se účastnil vyjednávání a který bude v následujících týdnech pracovat na zavádění.“ 

Devatenáctiletý letoun dříve provozovala dnes již neexistující německá letecká společnost Air Berlin a později běloruský vlajkový dopravce Belavia. Po vrácení z pronájmu je uložen od prosince 2021, ukazují data Planespotters.net. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %