foto VÚZ,a.s.

CRRC – čínský výrobce kolejových vozidel – zahájil testování své dvoupatrové vícesystémové jednotky v České republice pro rakouského soukromého operátora WestBahn. Již dříve se na trati v německém Wildenrathu testovala dvoupatrová EMU s označením „DDEMU2“. V Evropě je od konce roku 2021 a vyráběla se v polovině loňského roku. V České republice budou na zkušební dráze VUZ Velim probíhat zkoušky v pohybu související s „elektromagnetickou kompatibilitou“.

Reklamy
foto VÚZ,a.s.
foto VÚZ,a.s.

CRRC tvrdí, že vozidlo je vyrobeno v souladu s předpoklady TSI a ve vagonech první a druhé třídy se vejde až 571 cestujících. Je připraven pro jízdu rychlostí 200 km/h. Díky použití kompozitních materiálů má být těžší než podobně dlouhé jednopodlažní jednotky (má 6 pojezdů) jen o 10 %.

Westbahn nebude kupovat vlaky, ale pouze si je pronajme od čínského fondu kolejových vozidel vytvořeného za účelem uvedení vozidel na evropské tratě. Zatím mají být postaveny 4 vícenásobné jednotky tohoto typu. V nejlepším případě vstoupí do provozu v prosinci 2023, ale pro Číňany nemusí být snadné uvést vozidlo do provozu, jak ukazuje příklad hnacích jednotek Sirius. Čekací doba na jejich schválení byla tak dlouhá, že Leo Express, který je koupil, vypověděl dodavateli smlouvu. Místo nich je zatím otázkou co pořídí pro chystanou expanzi na další tratě v Česku a do Polska.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading