• Pá. Srp 19th, 2022

V České republice začaly testy dvoupatrového agregátu CRRC pro Westbahn

Stránka navštívena: 173
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

CRRC – čínský výrobce kolejových vozidel – zahájila testování své dvoupatrové vícepodlažní jednotky v České republice pro rakouského soukromého operátora WestBahn. Již dříve se na trati v německém Wildenrathu testovala dvoupatrová EMU s označením „DDEMU2“. V Evropě je od konce roku 2021 a vyráběl se v polovině loňského roku. V České republice budou na zkušební dráze VUZ Velim probíhat zkoušky v pohybu související s „elektromagnetickou kompatibilitou“.

foto VÚZ,a.s.
foto VÚZ,a.s.

CRRC tvrdí, že vozidlo je vyrobeno v souladu s předpoklady TSI a ve vagonech první a druhé třídy se vejde až 571 cestujících. Je připraven pro jízdu rychlostí 200 km/h. Díky použití kompozitních materiálů má být těžší než podobně dlouhé jednopodlažní jednotky (má 6 pojezdů) jen o 10 %.

Westbahn nebude kupovat vlaky, ale pouze si je pronajme od čínského fondu kolejových vozidel vytvořeného za účelem uvedení vozidel na evropské tratě. Zatím mají být postaveny 4 vícenásobné jednotky tohoto typu. V nejlepším případě vstoupí do provozu v prosinci 2023, ale pro Číňany nemusí být snadné uvést vozidlo do provozu, jak ukazuje příklad hnacích jednotek Sirius. Čekací doba na jejich schválení byla tak dlouhá, že Leo Express, který je koupil, vypověděl dodavateli smlouvu. Místo nich je zatím otázkou co pořídí pro chystanou expanzi na další tratě v Česku a do Polska.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Noční vlaková síť ÖBB stále roste!