Letecká akademie Emirates EFTA rozšiřuje své řady budoucích pilotů

V současné době jich je 290 – 23 národností, 27 žen – a více než 120 absolventů nyní létá na plný úvazek pro společnost Emirates. Ti všichni jsou kadety Emirates Flight Training Academy (EFTA) ve věku 17–26 let, kteří tvoří novou generaci pilotů.

EFTA, která byla původně založena se zaměřením na národní program pro kadetní piloty společnosti Emirates, nyní však nabízí svůj prvotřídní výcvik kadetům z celého světa. Akademie funguje na nejvyšší úrovni i díky začlenění tří zbrusu nových letadel Diamond do svého výcvikového programu.

Kapitán Abdulla Al Hammadi, viceprezident divize Emirates Flight Training Academy, řekl: „EFTA se plně soustředí na vytvoření kontinuálního rozšiřování řad nových pilotů pro letecký průmysl, který se v krátkodobém i dlouhodobém horizontu potýká s jejich nedostatkem. Kadetům poskytuje vzdělávání s jasnou vizí na akademii se sídlem v ikonickém a jednom z nejbezpečnějších měst, které je zároveň jedním z největších leteckých uzlů na planetě. Nabízíme jeden z nejpropracovanějších výcvikových programů pro kadety, který zajišťuje více než padesát našich vysoce kvalifikovaných instruktorů a který se opírá o výjimečné standardy a řízení stanovené společností Emirates.“

Kadeti EFTA nyní létají také na lehkém pístovém dvoumotorovém letounu Diamond DA42-VI, který na akademii reprezentuje výcvik vícemotorových pístových letounů. Díky němu tak trénují na celkem třech různých typech letadel – jednomotorových, dvoumotorových a vícemotorových lehkých proudových, což je mezi leteckými výcvikovými akademiemi, které obvykle cvičí kadety pouze na jednom nebo dvou typech letadel, raritou.

Na dubajském leteckém veletrhu bude EFTA prezentovat letouny Diamond DA42-VI a Cirrus SR22, k dispozici zde budou také instruktoři, kteří se podělí o informace o letadlovém parku akademie a program výcviku kadetů.

Kariéra palubního personálu zaznamenala po pandemii obrovský rozmach a aktuálně se těší velké popularitě. V oboru se zvýšily platy, letecké společnosti urychlují kariérní postup a rozšiřují se fenomenálním tempem, letadla jsou stále sofistikovanější, poptávka po cestování je na vzestupu – to vše způsobilo, že se pozice v letectví staly vyhledávaným povoláním. Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Oliver Wyman je v současné době rozdíl mezi nabídkou a poptávkou po pilotech přibližně 17 000 osob a v roce 2026 se zvýší na 24 000 osob.

Společnost Emirates spustila v roce 2017 program EFTA, jehož cílem je školit občany Spojených arabských emirátů a zahraniční studenty bez předchozích znalostí létání. Všichni absolventi mají jedinečnou možnost projít náborovým procesem společnosti Emirates.

Akademie kombinuje nejmodernější výukové technologie a moderní flotilu 29 výcvikových letadel: 22 x jednomotorový pístový Cirrus SR22 G6, 4 x lehký proudový Embraer Phenom 100EV a 3 x lehký pístový dvoumotorový letoun Diamond DA42-VI.

Moderní zařízení EFTA, které se rozkládá na ploše 12,5 milionu čtverečních stop (1,2 milionu metrů čtverečních) odpovídající 200 fotbalovým hřištím, má v současné době 36 moderních učeben, 6 plně pohyblivých letových simulátorů, samostatnou věž řízení letového provozu a vyhrazenou dráhu dlouhou 1 800 metrů. Kadeti bydlí v kampusu v plně vybavených individuálních studiových bytech s bohatou nabídkou rekreačních zařízení, společenských aktivit a špičkového stravování.

Složení výcviku tvoří pozemní škola (52 týdnů) v celkem 36 učebnách, ty jsou vždy vybaveny dvěma 86″ dotykovými obrazovkami, na kterých běží výukový software vytvořený speciálně pro EFTA. Kadeti absolvují nejméně 1 100 hodin pozemního výcviku a k materiálům přistupují prostřednictvím svých vlastních zařízení, která jsou digitálně propojena a vytvářejí interaktivní výcvikové prostředí. Fáze létání (52 týdnů, 272 hodin) pak zahrnuje trénink na simulátorech na třech typech cvičných letounů.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Letecká akademie Emirates EFTA rozšiřuje své řady budoucích pilotů

  1. Letecká akademie Emirates EFTA rozšiřuje své řady budoucích pilotů – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 09/11/2023 at 10:14

    […] Letecká akademie Emirates EFTA rozšiřuje své řady budoucích pilotů se nejdříve objevil na Transport […]

Comments are closed.

%d