• 04/07/2022 02:38

Virgin Australia snižuje nabídku o 25 procent. Qantas pozastavil 10 tras

Virgin Australia
Stránka navštívena: 1185
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 4 Sekund
Aerolinky Virgin Australia v pondělí oznámily snížení o 25 procent nabízených spojení ve své síti až do konce února. Důvodem je snížená poptávka po cestování a potřeba izolovat personál tváří v tvář prudkému nárůstu infekce COVID-19 v zemi. Včetně ochrany obyvatel, kteří chtějí cestovat a nesmí se touto závažnou nemocí nakazit uvádí Virgin Australia ve své tiskové zprávě.
Na druhé straně Qantas, soutěžící s Virgin Australia na pevnině, oznámil dočasné pozastavení deseti tras. Omezena bude i frekvence některých spojů.

Austrálie v pondělí překonala milion potvrzených případů infekce COVID-19. Více než polovina byla zaznamenána jen minulý týden. Omikronová varianta koronaviru SARS-CoV-2 již ovládla téměř celou zemi, zvýšila počet hospitalizací a zatížila dodavatelské řetězce.

Generální ředitelka Virgin Australia Jayne Hrdlicka připustila, že prudký nárůst případů COVID-19 měl silný dopad na důvěru zákazníků. Zaměřujeme se na rozvoj sítě a dosahu mezi spotřebitele a trasy obnovíme, jakmile se opět zvýší poptávka po cestování, zdůraznil Hrdlická.

Letecký dopravce na jižní polokouli koncem loňského roku oznámil, že posílí svou flotilu o sedm dalších Boeingů 737. To znamená návrat na úroveň před pandemií. V současné době jsou spojení realizována pomocí 71 letadel amerického výrobce nejoblíbenější verze 737-800 NG. Je objednáno dalších 25 tryskáčů 737 MAX 10. Prioritou je dosažení třetinového podílu na australském domácím cestovním trhu.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %