Lanovka v Brně je o krok blíže

O krok blíže jsou Brňané nové lanové dráze z Pisárek do bohunického kampusu. Brněnský dopravní podnik vybral projektanta. Vyplývá to z registru smluv.

Po dokončení projekčních prací bude následovat žádost o vydání společného povolení, což je sloučení územního a stavebního řízení. Zástupci dopravního podniku očekávají, že na konci příštího roku začnou soutěžit dodavatele lanovky. „Stavba by mohla začít v červnu 2022,“ uvedla mluvčí podniku Hana Tomaštíková. Odhadované náklady jsou půl miliardy korun.

Lanovka má mít kapacitu až dva tisíce lidí za hodinu, jedním z plánovaných cílů je odlehčení přetíženým parkovištím v Bohunicích. Ty jsou přetížené i díky kampusu, kde studuje okolo 30 tisíc vysokoškoláků na různé zdravotnické obory, ten je součástí Bohunické nemocnice, kam tak celkem denně zamíří až 50 tisíc osob. Současné autobusové a trolejbusové linky kapacitně už nestačili, proto město přistoupilo ke stavbě tramvajové tratě od zastávky Osová k Bohunické nemocnici. O kousek dál pak bude lanová dráha, která přiveze cestující poblíž vozovny v Pisárkách. O její stavbě se mluví od roku 2014. V okolí vzniknou i nová parkoviště nebo tramvajová smyčka.

Admin
Author: Admin