• Út. Srp 16th, 2022

Lanovka v Brně je o krok blíže

Zář 2, 2020 , , , , , ,
Stránka navštívena: 427
0 0
Doba čtení příspěvku:52 Sekund

O krok blíže jsou Brňané nové lanové dráze z Pisárek do bohunického kampusu. Brněnský dopravní podnik vybral projektanta. Vyplývá to z registru smluv.

Po dokončení projekčních prací bude následovat žádost o vydání společného povolení, což je sloučení územního a stavebního řízení. Zástupci dopravního podniku očekávají, že na konci příštího roku začnou soutěžit dodavatele lanovky. „Stavba by mohla začít v červnu 2022,“ uvedla mluvčí podniku Hana Tomaštíková. Odhadované náklady jsou půl miliardy korun.

Lanovka má mít kapacitu až dva tisíce lidí za hodinu, jedním z plánovaných cílů je odlehčení přetíženým parkovištím v Bohunicích. Ty jsou přetížené i díky kampusu, kde studuje okolo 30 tisíc vysokoškoláků na různé zdravotnické obory, ten je součástí Bohunické nemocnice, kam tak celkem denně zamíří až 50 tisíc osob. Současné autobusové a trolejbusové linky kapacitně už nestačili, proto město přistoupilo ke stavbě tramvajové tratě od zastávky Osová k Bohunické nemocnici. O kousek dál pak bude lanová dráha, která přiveze cestující poblíž vozovny v Pisárkách. O její stavbě se mluví od roku 2014. V okolí vzniknou i nová parkoviště nebo tramvajová smyčka.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Video: V Itálii do MHD s COVID Green Passem