KLM se připojuje k Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace

Nejstarší provozující letecká společnost na světě, nizozemský vlajkový dopravce KLM, se připojila k Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace, aby poskytla informace o návrhu, vývoji a komercializaci prvního regionálního elektrického letadla švédské společnosti, ES-30.

Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace se skládá z leteckých společností, vlád, leasingových společností a letišť z celého světa, z nichž každé představuje klíčovou část leteckého ekosystému nezbytného pro podporu elektrifikace letecké dopravy.

„Pro nás je důležité podporovat rozvoj bezemisních technologií a ekosystému potřebného pro jejich implementaci. K dekarbonizaci letecké dopravy nedojde ze dne na den a žádná stříbrná kulka zatím neexistuje. Musíme spolupracovat se všemi partnery řetězce, abychom přišli s řešeními a inovacemi. V Heart Aerospace jsme našli skvělého partnera, který je – stejně jako my –  ochotný udělat maximum pro dosažení maximálních výsledků. Čím dříve začneme, tím dříve se tam dostaneme,“ řekl Maarten Stienen, COO společnosti KLM.

Společnost KLM, která v současnosti obsluhuje 162 destinací po celém světě, je součástí jedné z největších evropských leteckých skupin, Air France-KLM, a udržitelnost klade do jádra své obchodní strategie.

„S „létajícím Holanďanem“ v našem poradním výboru budeme všichni těžit z rozsáhlých provozních zkušeností KLM. Nestanete se nejstarší operující leteckou společností na světě bez schopnosti znovu se objevit, takže jsme opravdu nadšeni, že nám KLM pomůže utvářet budoucnost,“ řekl Simon Newitt, prezident a hlavní obchodní ředitel společnosti Heart Aerospace.

Heart Aerospace vyvíjí ES-30, regionální elektrické letadlo se standardní kapacitou 30 cestujících poháněné elektromotory s energií získanou z baterie. Bude mít plně elektrický dojezd s nulovými emisemi 200 kilometrů, prodloužený dojezd na hybridní pohon 400 kilometrů s 30 cestujícími a flexibilitu pro let až 800 kilometrů s 25 cestujícími, to vše včetně typických rezerv leteckých společností.  

Heart Aerospace má celkem 250 pevných objednávek na ES-30 s opcemi a právy na nákup dalších 120 letadel. Společnost má také prohlášení o záměru pro dalších 91 letadel.

Fotograf: 2023

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “KLM se připojuje k Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace

  1. KLM se připojuje k Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 11/10/2023 at 15:15

    […] Continue reading KLM se připojuje k Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace at Transpo… […]

Comments are closed.

%d