Zleva Sandra Kolly, vládní rada, Vincent Ducrot, generální ředitel SBB, Michel Berchtold, vedoucí regionu SBB Central

Zleva Sandra Kolly, vládní rada, Vincent Ducrot, generální ředitel SBB, Michel Berchtold, vedoucí regionu SBB Central

Radní vlády Sandra Kolly a generální ředitel SBB Vincent Ducrot dnes podepsali celkovou perspektivu Solothurnu. Chtějí přitom dále rozvíjet mobilitu a logistiku v souladu s územním plánováním a již rozhodnutým rozšiřováním železniční infrastruktury. Konkrétní opatření mají zvýšit podíl lidí a zboží na železnici a podpořit dosažení cílů federální vlády v oblasti klimatu.

Reklamy

Celkovou perspektivou je pracovní program SBB a kantonu Solothurn s cílem zvýšit podíl osobní a nákladní železniční dopravy oproti jiným dopravním prostředkům. Je výsledkem intenzivní spolupráce mezi oběma partnery a zahrnuje konkrétní opatření na podporu mobility a logistiky v regionu.

Posílit hromadnou a nákladní dopravu společně

Populace v kantonu Solothurn roste a s tím i poptávka po mobilitě. Celková perspektiva se proto zaměřuje na posílení veřejné dopravy. Cílem je zlepšit spojovací mobilitu a využít další potenciál poptávky po veřejné dopravě. Mělo by se také konkrétně podporovat řízení mobility společností. V této souvislosti by kantonální správa ráda fungovala jako vzor jako zaměstnavatel zahájením pilotního projektu. Celková perspektiva rovněž vytváří podmínky pro rozvoj železnice v dopravním uzlu Grenchen Süd v souladu s poptávkou.

V příštích letech poroste i nákladní doprava. Koncepcí „Suisse Cargo Logistics“ SBB podporuje politiku federální vlády v oblasti přemísťování šetrnou k životnímu prostředí a podporuje vnitrozemskou nákladní dopravu plánováním překladiště, takzvaného intermodálního terminálu, v regionu Gäu. V zájmu zajištění dlouhodobého železničního provozu se partneři zavázali včas identifikovat potenciální místa pro parkování a údržbu v kantonu Solothurn.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading