» Domů » Železnice » Jihomoravský kraj převezme první nové vlaky

Jihomoravský kraj převezme první nové vlaky

Jihomoravský kraj v současné době připravuje přebírání prvních jednotek Moravia EMU 140 (dvouvozové soupravy) do majetku Jihomoravského kraje. Informoval o tom po středečním jednání Rady JMK (11. ledna 2023) radní pro oblast dopravy Jiří Crha.

„Aktuálně předpokládáme, že jednotky Moravia EMU 140 by mohly být do majetku Jihomoravského kraje převzaty 16. ledna 2023. U jednotek Moravia EMU 310, čtyřvozové jednotky, očekáváme, že se začnou postupně objevovat na železničních tratích v kraji v rámci zkušebního provozu s cestujícími,“ uvedl radní Jiří Crha„Věřím, že tyto zbývající jednotky Moravia by do svého majetku mohl kraj převzít do 30. dubna letošního roku,“ dodal.

Pořízení celkem 37 nových železničních jednotek přijde kraj na cca 6,6 miliardy korun – z této částky až 85 procent pokryje dotace EU. Jde o 31 čtyřdílných jednotek o kapacitě 333 sedadel a 6 dvoudílných jednotek se 146 sedadly. Kromě dodávky vlaků je součástí veřejné zakázky i full-service těchto jednotek na dobu 30 let. Dodavatelem nových vlaků je společnost ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

foto IDSJMK

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes