Autor ČSAD Autobusy České Budějovice

Smlouvu na deset let vyhrál na Jihlavsku ČSAD Autobusy České Budějovice. Společnost veřejnost zná pod obchodní značkou BUSEM, kterou provozuje, jako městskou a příměstskou dopravu na jihu Čech. „Smlouvu začneme plnit od 1.4.2025, na řešení věcí s tím spojených je tedy čas,“ uvedl ředitel ČSAD AUTOBUSY České Budějovice Vladimír Homola.

Reklamy

ČSAD Autobusy České Budějovice provozuje příměstskou dopravu v okrasu Písek, Prachatice, Český Krumlov a to včetně městské dopravy v Písku, Českém Krumlově, Vimperku, Milevsku a Prachaticích. Od 12 června 2023 pak v okresech Jindřichův Hradec, Strakonice s napojením na České Budějovice.

Infografika ČSAD Autobusy České Budějovice

Celkem čtyřicetdevět bezbariérových autobusů ČSAD Autobusy České Budějovice projedou na Jihlavsku tři a půl milionu kilometrů za rok. Pět vozů bude velkých pro až sto cestujících. Nasazené budou mezi Jihlavou a Telčí. Maximální stáří vozů smí být sedm let, nové vozy nabídnou klimatizaci, Wi-Fi, audio-vizuální informační systém pro cestující. Mezi novinky, pak bude patřit zelenomodrý polep autobusů.

Společnost v současné době provozuje 300 autobusů. Jde hlavně o vozy značky Iveco. Pro společnost pracuje 405 zaměstnanců , základní kapitál je 89 milionů korun s ročním obratem 750 milionů korun.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading