Po více než dvou letech dodržování některých z nejpřísnějších omezení COVID-19 na světě vítá Hongkong turisty zpět s třeskem, přičemž vláda nabízí 500 000 bezplatných letenek ve snaze oživit turistický ruch na ostrově. Letenky v celkové hodnotě 254,8 milionů dolarů vláda poprvé zakoupila v roce 2020. Ty budou předány globálním návštěvníkům spolu s obyvateli Hongkongu.

“V roce 2020 zakoupila letištní správa Hong Kong přibližně 500 000 letenek předem od domácích leteckých společností na území jako součást balíčku pomoci na podporu leteckého průmyslu,” řekl CNN mluvčí správy letišť Hong Kong (AAHK). Mluvčí dodal: “Nákup slouží účelu vložení likvidity do aerolinek předem, zatímco letenky budou rozdány globálním návštěvníkům a obyvatelům Hongkongu v rámci kampaně na obnovu trhu.”

Na vrcholu svých přísných omezení COVID-19 vláda požadovala, aby příchozí cestující strávili 21 dní v hotelovém pokoji na vlastní náklady, přičemž vstup měli povoleni pouze obyvatelé Hongkongu. Hongkongské letiště bylo také známo, že pravidelně zakazuje letecké společnosti, které přepravily více než pět cestujících s pozitivním testem na COVID-19. Kontroverzní politika zákazu leteckých společností zaznamenala jen v roce 2022 zákaz více než 100 letů.

AAHK řekl CNN, že další podrobnosti o bezplatných letenkách budou oznámeny, jakmile budou s leteckými společnostmi uzavřena nezbytná opatření. Přestože Hongkong uvolnil pravidla pro vstup, návštěvníci, možná včetně těch, kteří dostanou letenky zdarma, stále podléhají pravidlům vstupu. Příchozí mezinárodní cestující musí před vstupem předložit předletové potvrzení o očkování spolu s negativním testem PCR a rychlým testem na antigen.

Jakmile jim bude povolen vstup, musí návštěvníci podstoupit třídenní období sebekontroly, během kterého mají zakázáno jíst v restauracích nebo navštěvovat bary. Kromě toho musí návštěvníci také dokončit testy PCR ve dnech dva, čtyři a šest po příjezdu a rychlý test antigenu každý den po dobu sedmi dnů.

foto nationsonline.org

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém