Železniční projekty Deutsche Bahn by se mohly zpozdit o desítky let, pokud na ně spolková vláda neposkytne více peněz. Naznačuje to seznam ministerstva dopravy o naléhavé potřebě plánu federální dopravní cesty.

S finančními prostředky ve výši zhruba dvou miliard eur schválenými v rozpočtu na rok 2022 by plánované projekty nové výstavby a rozšíření nebyly dokončeny dříve než v roce 2071, vypočítalo lobbistické sdružení Pro-Rail Alliance. Je to dáno i vyššími stavebními náklady. Vláda odhaduje jejich nárůst mezi roky 2016 a 2021 na zhruba 24,7 procenta, což nezahrnuje masivní nárůsty cen v letošním roce. Asociace vyzvala federální vládu, aby utratila výrazně více peněz, aby dosáhla svých cílů.

Pokud chcete projekty realizovat do roku 2030, muselo by se do železniční infrastruktury ročně investovat 12,2 miliardy eur, uvedl šéf železniční aliance Dirk Flege v Der Spiegel . Projekty, jako je nová vysokorychlostní trať mezi Hannoverem a Bielefeldem, jsou skutečně naléhavě potřeba, pokud se má počet cestujících do konce desetiletí zdvojnásobit.

Oproti koaliční smlouvě semaforské koalice se ale do rozšiřování silniční infrastruktury stále investuje podstatně více částek než do železnic. Flege řekl, že se to musí změnit. Výnosy z mýtného pro kamiony radí využít na železnici. Původně se tak rozhodly odbory i politické strany, spolkové vlády a správce železnice DB Infrastruktur, ale stále to nerealizovaly. Podle zprávy se výpočty nevztahují na finanční prostředky vynaložené na obnovu zchátralé železniční sítě.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém