Hochbahn zahajuje vrty v rámci přípravy na další výstavbu U5 v Hamburgu

Hamburger Hochbahn zahajuje přípravy na výstavbu dalších částí plánované trasy metra U5.

Konkrétně se bude podpovrch zkoumat během příštího půl roku na západním úseku mezi budoucími univerzitními zastávkami a Hagenbeckovou zoo, jak v pondělí oznámil městský dopravní podnik. Za tímto účelem budou na zhruba 120 místech prováděny vrty o hloubce až 60 metrů.

„Vrtání začíná tento týden v Grindelallee a bude pokračovat v následujících týdnech a měsících přes Hoheluftchaussee, areál univerzitní nemocnice Hamburg-Eppendorf (UKE) a Vogt-Wells-Straße do Hagenbeckovy zoo,“ uvedlo. “Práce probíhají přes den v týdnu, většinou v oblasti pěších a cyklostezek, některé vrty probíhají i v ulicích.”

Nová linka U5, kterou město a Hochbahn označily za „projekt století“, má vést přes 24 kilometrů s 23 novými zastávkami z Bramfeldu přes město do arén v Altonaer Volkspark a spojit více než 180 000 obyvatel Hamburku síť rychlé přepravy. Stavební práce na prvním úseku mezi Bramfeldem a City Nord začaly před více než rokem. Celkové náklady na stavbu se aktuálně odhadují až na 16,5 miliardy eur. Celá linka U5 má být dokončena do konce 30. let 20. století.

Vizualizace nové zastávky Univerzita © Hochbahn

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Hochbahn zahajuje vrty v rámci přípravy na další výstavbu U5 v Hamburgu

  1. Hochbahn zahajuje vrty v rámci přípravy na další výstavbu U5 v Hamburgu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 15/11/2023 at 14:16

    […] Continue reading Hochbahn zahajuje vrty v rámci přípravy na další výstavbu U5 v Hamburgu at Tr… […]

Comments are closed.

%d