Etiopian Airlines nakoupí až 67 letadel od Boeingu

Boeing a Ethiopian Airlines oznámily, že dopravce souhlasil s objednávkou 11 787 Dreamliner a 20 737 MAX letadel s možností 15 a 21 dalších letadel. Dohoda, kterou podepsal etiopský národní dopravce na DubaiAirshow, představuje vůbec největší nákup letadel Boeing v africké historii.
„S radostí oznamujeme, že Etiopian Airlines uzavřely dohodu s Boeingem o uzavření pevné objednávky na 31 ultramoderních letadel s možností 36 dalších letadel,“ řekl generální ředitel skupiny Etiopian Airlines pan Mesfin Tasew. „Tato objednávka nám umožní modernizovat a rozšířit naši flotilu na podporu růstového plánu Etiopských leteckých společností a naší strategie Vize 2035. Prostřednictvím této dohody jsme upevnili naše desítky let staré příkladné obchodní partnerství s Boeingem. 787 Dreamliner a 737 MAX demonstrují Etiopian Airlines ekologicky vědomá rozhodnutí a závazek sloužit cestujícím nejnovějšími technologicky vyspělé budoucnosti letecké dopravy.”
Etiopan objednává variantu 787-9, součást rodiny Dreamlinerů, která snižuje spotřebu paliva a emise o 25 % oproti letadlům, které nahrazuje. Dopravce doplňuje také model 737-8 MAX, který snižuje spotřebu paliva a emise o 20% a vytváří o 50% menší hlukovou stopu oproti letadlům, která nahrazuje.
Nové závazky postavily Etiopian Airlines k dalšímu posílení a diverzifikaci svého vozového parku, který v současné době zahrnuje více než 80 letadel. Etiopan provozuje největší africkou flotilu Dreamlinerů se směsí 787-8s a 787-9s. Nová objednávka 737 MAX, která zvýší resty letecké společnosti pro palivově úsporný tryskáč na 50, bude po dokončení zveřejněna na stránkách Boeing’s Orders & Deliveries.
Boeing a Ethiopian Airlines se také dohodly na spolupráci na poskytování služeb úpravy kabiny pro stávající 787 Dreamliners dopravce. Komplexní doplnění vylepší zážitek cestujících pokročilou zábavou během letu a novými sedadly ve všech kabinách, včetně sedadel v business třídě od Boeing joint venture Adient Aerospace.
„Ethiopian Airlines pokračuje ve vedení jako jedna z předních afrických leteckých společností s tímto významným závazem rozšířit své flotily 787 a 737 MAX,“ řekl Brad McMullen, starší viceprezident společnosti Boeing Commercial Sales. „Etiopian Airlines byla první africká letecká společnost, která převzala dodávku 787 a rodina Dreamlinerů nadále hraje nedílnou roli ve své dálkové flotile. Díky desítkám let zkušeností s obsluhou našich jednouličkových a širokotrupých letadel oceňujeme důvěru Etiopian Airlines v naše produkty a sílu našeho vztahu po více než 75 letech spolupráce.”
Foto © Ethiopian Airlines
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Etiopian Airlines nakoupí až 67 letadel od Boeingu

  1. Etiopian Airlines nakoupí až 67 letadel od Boeingu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 15/11/2023 at 13:16

    […] Continue reading Etiopian Airlines nakoupí až 67 letadel od Boeingu at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d