Christopher J. Wiernicki v CERAWeek Appearance

Christopher J. Wiernicki v CERAWeek Appearance

Univerzální, globální uhlíková daň na lodní dopravu přichází, protože alternativní modrá paliva vyrobená se zachycováním uhlíku se objevují jako kritický krok v energetické transformaci na moři. To bylo poselství od Christophera J. Wiernickiho, předsedy a generálního ředitele ABS, během vystoupení na energetické konferenci CERAWeek.

Reklamy

“Musíme si uvědomit, že existuje mezikrok v energetickém přechodu,” řekl. „Minulý rok byly rozhovory zaměřeny na přechod od ropy k ekologické ekonomice paliv. Dnes jsme svědky vzniku modré ekonomiky, která se zabývá řízením uhlíku, zachycováním uhlíku, oceňováním uhlíku a uhlíkovými kredity a kompenzacemi jako základním odrazovým můstkem. EU uznala důležitost tohoto přechodného hospodářství s palivem EU Maritime a věřím, že uvidíte, jak se objeví univerzální uhlíková daň, jakmile se IMO a EU sladí.

Efektivní regulace v rámci jednoho globálního regulačního rámce bude klíčem k úspěchu při energetické transformaci na moři, řekl.

„Samotná komerční gravitace nás k čisté nule do roku 2050 nedostane. Budeme potřebovat ambiciózní opatření, mrkev i bič. Palivo EU Maritime je jedním příkladem a uhlíková daň druhým. Globální průmysl však potřebuje globální přístup, a proto jsou předpisy IMO pro lodní dopravu základem. IMO nám poskytlo investovatelný plán s výsledky a ukazateli na cestě. Zavedl také posun z nádrže do brázdy a ze studny do brázdy, což přináší zcela nový pohled na výběr paliva při pohledu na výkon v průběhu životního cyklu emisí. I když je IMO zpochybňována regionálními zákonodárci, vše skutečně začíná a končí u IMO.“

Přechod lodní dopravy je stále teprve na začátku, dodal, přičemž v nadcházející dekádě změn se o mnohém musí rozhodnout.

“Příštích 10 let určí, co je žádoucí a co je proveditelné,” řekl Wiernicki. “Je příliš brzy na to, abychom vyhlásili vítěze paliva.” Časová osa připravenosti technologie paliva bude přírůstková a bude procházet krátkou, střední a dlouhou hrou. Tempo a rychlost budou řízeny hraničními podmínkami bezpečnosti, dostupnosti paliva a škálovatelnosti infrastruktury a konkrétněji cenou elektrolyzéru a cenou zachycování uhlíku. Víme, že se jedná o technologie s transformačním potenciálem spolu s elektrifikací a skladováním energie z baterií, zeleným vodíkem a jadernou energií.“

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading