Zdroj foto TV Polar

Frýdek-Místek má k dispozici studii k úpravě zastřešení starého autobusového stanoviště. Má se výrazně zkrátit a zbytek opravit. Přidají se k tomu moderní prvky. Stanoviště jsou ve špatném stavu a ze dvou třetin nevyužívané pro jeho stav. Jeho kompletní oprava by pro město byla navíc velmi nákladná.

Reklamy

„Zadali jsme vytvoření architektonické studie architektu Liškovi a ten nad tím stávajícím zastřešením přemýšlel v tom smyslu, že se část odstraní a zůstane pouze nutná délka pro nynější potřebnost.“ uvedla hlavní architekta města Lucie Šidlová.

Část původní konstrukce se tak opraví a využije. Zastřešení by mělo zůstat zhruba pro dva autobusy.

„Rozměry zastřešení té zastávky zůstávají stejné, co se týká šířky zakrytí. Určitě se bude dát pořád nastoupit suchou nohou do autobusu. Zkrátí se pouze délka. A ještě ta zastávka bude doplněna o nějaké zástěny, aby tam nefoukalo nebo lidé nebyli na dešti, na sněhu.“ uvedla Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku.

„My jsme teď v konečné fázi, kdy už jednáme s technickými službami, které by to měly revitalizovat. Plán jste viděli, společně s hlavní architektkou jsme dospěli do konečné podoby.“ sdělil Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku.

„Bude v současných barvách, v antracitové, uvažuje se o tom, že by se doplnila fotovoltaickými panely a byla pěkně nasvětlená. Odstraní se stávající lavičky a ty se nahradí nějakými moderními prvky. A samozřejmě ještě informační tabulí o odjezdech autobusů.“ uvedla Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku.

Oprava původního zastřešení byla odhadnuta na částku kolem čtyř milionů korun. Plánované úpravy mají být o více než polovinu levnější.

„My jsme přemýšleli, jestli je to skutečně nutno v takovém rozsahu tam mít tak velkou zastávku. A chtěli jsme to také s ohledem na finance pořešit nějak úsporně. Už není potřeba tak velká, protože tam nezajíždí tolik autobusů. Je to městská zastávka, která do budoucna nevíme, jestli tam zůstane, s ohledem na úpravy na Hlavní třídě, tak jak plánujeme do budoucna po dokončení obchvatu. Takže zatím je toto řešení, které by mělo být pro všechny přijatelné.“ řekl Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku.

Město se zahájením prací počítá v průběhu letošního roku. Postupně chce město pracovat na opravách všech zanedbaných míst a zastávek, tak aby cestující se alespoň, trochu cítili, jako ve 21 století.

Autor, foto TV Polar

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading