• 04/07/2022 02:07

Ethiopian Airlines a IDC znovu zahájily provoz Zambia Airways

Stránka navštívena: 1239
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 56 Sekund

Zambia Airways má být spuštěna 1. prosince 2021 za podpory společného podniku Ethiopian Airlines a Industrial Development Corporation Limited (IDC), vládní finanční instituce se sídlem v Jižní Africe. První let na pravidelné lince začal v prosinci 2021.

Tento podnik poskytuje zambijskému národnímu dopravci přístup k 30 milionům dolarů, které vložili akcionáři, podle zprávy Logistics Update Africa. Ethiopian Airlines budou držet 45% podíl v novém přepravci, zatímco IDC si ponechá 55%. 

S flotilou Bombardier Q-400 plánuje dopravce do konce Q1 2022 rozšířit svou domácí síť do řady regionálních destinací. Po příletu letadla do Lusaky, které dodala posádka Ethiopian Airlines, Frank Tayali MP , zambijský ministr dopravy a logistiky, vyjádřil závazek vlády stát se aktivním hráčem na africkém nebi.

“Přijímáme, že budeme vládou vnitrozemské země, ale nepřipustíme, že budeme uzavřeni do nebe,” řekl Tayali. 

Zambia Airways zahájí provoz se šesti lety týdně na vnitrostátní lince z Lusaky do Ndoly a dále bude provozovat pět letů týdně do Livingstone. Další vnitrostátní frekvence budou spuštěny do Mfuwe a Solwezi, což předchází plánům dopravce na spuštění do regionálních destinací, včetně Johannesburgu a Harare, které plánuje od dubna 2022.

Tento podnik nejenže znovu nastartuje zambijskou leteckou konektivitu, ale také přiblíží Ethiopian Airlines blíže k realizaci své multi-hubové strategie Vision 2025 v Africe. 

Operace letecké společnosti jsou rozmístěny po celém kontinentu prostřednictvím majetkových podílů, které drží v určitých leteckých společnostech. To rozšiřuje možnosti připojení Ethiopian Airlines pro regionální i mezinárodní dopravu.

Ethiopian působí v západní Africe se 40% podílem v ASKY Airlines. Její 49% podíl v Malawi Airlines a Tchadia Airlines posiluje své operace ve střední a východní Africe. To zahrnovalo 99% vlastnictví Ethiopian Mozambique Airlines a podíly v národních dopravcích Guineje a Demokratické republiky Kongo. Kombinovaná síť těchto leteckých společností obsluhuje jižní, jihovýchodní, střední a západní a východní Afriku.

Po oznámení tohoto podniku generální ředitel Ethiopian Airlines Tewolde GebreMariam poznamenal: „Strategické kapitálové partnerství při spuštění zambijského národního dopravce je součástí naší strategie více hubů v Africe Vision 2025.“

GebreMariam pokračoval: „Ethiopian se zavázal ke svému plánu růstu ve spolupráci s africkými dopravci a nové aerolinky Zambia Airways budou sloužit jako silný uzel ve střední a jižní Africe využívající vnitrostátní, regionální a případně mezinárodní letecké spojení pro cestující a náklad do hlavních destinací v zemi. Středního východu, Evropy a Asie, což posílí socioekonomickou integraci a turistický průmysl v Zambii a v regionu. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %