Edelweiss modernizuje svůj dálkový vozový park s Airbusem A350-900

Švýcarský Edelweiss získává šest letadel Airbus A350-900, které se k flotile Edelweiss připojí od léta 2025. Do konce roku 2026 bude nahrazeno stávajících pět starších letadel Airbus A340-300 a dálková flotila Edelweiss bude obnovena na úroveň před koronou.
Generální ředitel Edelweiss Bernd Bauer: „Modernizace dálkové flotily je milníkem v téměř třicetileté historii Edelweiss. Edelweiss tak bude od roku 2026 provozovat jednu z nejmladších dálkových flotil v Evropě. “
První Airbus A350-900 v designu Edelweiss přiletí podle aktuálního plánování do Zurychu v létě 2025 a bude nasazen na celé dálkové síti Edelweiss. To zahrnuje více než 20 prázdninových destinací v severní, Střední a Jižní Americe, Africe, Asii, Středním východě.
Letadlo, dříve provozované společností LATAM Airlines, bude mít zpočátku 339 sedadel a nabídne osvědčený komfort Edelweiss ve všech třídách: 246 sedadel v Economy Max, 63 sedadel v Economy Max s větším prostorem na nohy a větším úhlem položení a 30 sedadel s postelí. Všichni cestující těží z jednoho z nejmodernějších zábavných systémů během letu s velkými obrazovkami s vysokým rozlišením a USB napájením na každém sedadle. Cestující v Business Class si dokonce užívají filmy a seriály na 19palcové obrazovce.
Vzhledem k celosvětovému nedostatku materiálu a snížení údržby a inženýrských kapacit budou první čtyři letadla zpočátku provozovat v původní konfiguraci provozovatele s mírnými úpravami kabiny a designu Economy. Edelweiss později nainstaluje zcela novou konfiguraci kabiny s novými sedadly a interiérovým designem.
“Projekt Airbusu A350-900 stanoví nové standardy efektivity s nejmodernějšími technologiemi a vynikající aerodynamikou. Jedná se o jedno z nejšetrnějších letadel na světě k životnímu prostředí,“ pokračoval Bernd Bauer.
Foto © Edelweiss
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Edelweiss modernizuje svůj dálkový vozový park s Airbusem A350-900

  1. Edelweiss modernizuje svůj dálkový vozový park s Airbusem A350-900 – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 20/09/2023 at 16:15

    […] Continue reading Edelweiss modernizuje svůj dálkový vozový park s Airbusem A350-900 at Transport… […]

Comments are closed.

%d