Foto pixabay

Foto pixabay

Deutsche Bahn prý loni utratily kolem 500 milionů eur za externí konzultační služby v oblasti informačních technologií. 

Reklamy

Podle zprávy v médiích částku potvrdila mluvčí drah. V celkových nákladech jsou však zahrnuty i náklady na licence ve výši 160 milionů eur. Celkově se uvádí, že železnice měla loni v IT sektoru náklady ve výši 1,6 miliardy eur a údajně existuje kolem 3700 různých IT aplikací. Informaci o tom přinesl magazín Business Insider .

Mluvčí uvedla, že tento počet systémů je v běžném měřítku ve srovnání se společnostmi se srovnatelnou složitostí. Na otázku, zda chce železnice stále snižovat počet systémů, mluvčí odpověděla: „Ano, proto neustále vyvíjíme naše IT prostředí. Důraz je zde kladen zejména na holistický přístup k vyšší efektivitě prostřednictvím standardizace, například prostřednictvím cíleného využívání cloudových služeb a platforem.“ Faktem ale také je, že Deutsche Bahn má kvůli složitosti také složitější IT potřeby než jiné společnosti skupiny.

Interní železniční dokumenty mají ukázat, že i někteří členové drážní rady považují IT státního podniku za „zastaralé“ a jsou obecně nespokojeni. Deutsche Bahn ve čtvrtek oznámily, že by v roce 2023 utrpěly celkovou miliardovou ztrátu. Hlavními důvody byla rozpadlá síť a problémy s nákladní dopravou, uvedli ve čtvrtek členové představenstva.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading