Deutsche Bahn investuje 92 milionů euro do trasy na Dolním Rýnu

Dolnorýnská železnice chce za zhruba 92 milionů eur modernizovat trasu mezi Rheinbergem a Xantenem.

Reklamy
Foto Dominik Schraudolf z Pixabay.

Jádrem projektu je digitální stavědlo, oznámilo v úterý Deutsche Bahn. Za tímto účelem mají být na trase dlouhé 20 kilometrů položeny optické kabely, přes které budou signály a přepínače v budoucnu ovládány kliknutím myši. Plánování projektu nyní potrvá dva roky, po nichž bude následovat 18 měsíců výstavby. Cílem je zvýšit přesnost na trase a vytvořit kapacitu pro více vlaků.

„Se zlepšenou infrastrukturou se také zvyšuje tvrdá měna přechodu mobility ve venkovských oblastech, konkrétně spolehlivost,“ řekl okresní správce okresu Wesel Ingo Brohl (CDU). Zástupce Deutsche Bahn v Severním Porýní-Vestfálsku Werner Lübberink dodal: „Potřebujeme silnou železnici na Dolním Rýnu, abychom mohli přesvědčit lidi, aby přešli na železnici šetrnou ke klimatu.“ Zároveň musíme zlepšit kvalitu železnice, jako celku a snížit zpoždění vlaků. 

Oliver Krischer, ministr životního prostředí, ochrany přírody a dopravy spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko: „Severní Porýní-Vestfálsko je důležitým uzlem v německé železniční síti a účinný systém stavědel je zásadní pro zajištění hladkého provozu vlaků v rámci státu i na národní úrovni. Digitalizace infrastruktury na trase mezi Rheinbergem a Xantenem bude mít také pozitivní dopad na železniční síť na Dolním Rýnu.“

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Deutsche Bahn investuje 92 milionů euro do trasy na Dolním Rýnu”

Comments are closed.