DB a SBB nadále rozšiřují železniční nabídku mezi Německem a Švýcarskem

Berlín / Bern: Deutsche Bahn (DB) a švýcarské federální dráhy (SBB) dále rozšiřují sortiment mezinárodní osobní dopravy mezi Německem a Švýcarskem. Toto rozšíření umožňuje uvedení do provozu v Stuttgartu v roce 2021 a rozšíření infrastruktury Rheintalbahn o rozšíření kroků Karlsruhe-Offenburg a Müllheim-Basilej plánované do roku 2026. S prodloužením nabídky kompletní přestavbou všech ICE spoje mezi Švýcarskem a Německem na ICE 4, nejmodernější vlak DB, stejně jako využití vlaků Giruno SBB v Německu.
Od jízdního řádu na rok 2026 se očekává zaměření na rozšíření nabídky:
▪ Počet přímých spojů mezi Švýcarskem a Německem přes Rheintalbahn a hraniční přechod Basileje bude z dnešních 26 na 35 denních spojů zvýšen.
▪ Dva nové přímé spoje z Hamburku přes Basilej do Lugano posilují nabídku na severojižní ose Gotthard. S využitím Giruna na této lince je možnost v budoucnu nabídnout další přímé spoje z Německa do Milána.
▪ Nový koncept také vytváří nové přímé spoje z Německa přes Bern do Valais.
▪ Použití ICE 4 na lince Dortmund-kolínsko-Basilej umožňuje nové přímé spoje ze Severního Porýní-Vestfálska, nejlidnatějšího státu v Německu, do Švýcarska.
▪ Budoucí půlhodinový interval na trase Curych-Chur vytváří možnost nabídnout další přímé spojení s Churem.
▪ Cestovní doba mezi Frankfurtem a Curychem se snižuje o 20 minut na 3 hodin a 40 minut.
Zdroj: Deutsche Bahn AG / SBB, foto: bahn.com
Admin
Author: Admin