První let čtvrtého GlobalEye je důležitým milníkem v programu Airborne Airborne Early Warning & Control (AEW&C) společnosti Saab a zdůrazňuje, že Saab může rychle a spolehlivě dodat GlobalEye.

Letoun vzlétl na oblohu z letiště Saab ve švédském Linköpingu 3. dubna 2023 a provedl několik testů týkajících se schopností letadla.

„S tímto úspěšným prvním letem dalšího GlobalEye jsme velmi spokojeni. To potvrzuje, že máme infrastrukturu, schopnosti a odborné znalosti nezbytné k podpoře našich zákazníků nejpokročilejším řešením AEW&C v časovém rámci, který nemá na trhu obdoby,“ říká Carl-Johan Bergholm, vedoucí obchodní oblasti Surveillance společnosti Saab. .

GlobalEye je nejmodernější vícedoménové řešení vzdušného včasného varování a kontroly (AEW&C) s řadou aktivních a pasivních senzorů, které zajišťují detekci a identifikaci objektů na velké vzdálenosti ve vzduchu, na moři i nad pevninou.

Poskytováním informací v reálném čase jednotkám ve vzdušných silách, armádách a námořnictvu umožňuje GlobalEye lepší situační povědomí o okolních oblastech a včasnou detekci hrozeb. Lze jej využít i pro nevojenské úkoly jako je vedení a koordinace záchranných misí při přírodních katastrofách nebo větších nehodách na moři nebo na souši.

Saab má největší zákaznickou základnu AEW&C na světě a za posledních 30 let dodával řešení pro různé mise v Americe, Evropě, na Středním východě a v Asii.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Čtvrtý GlobalEye společnosti Saab provedl úspěšný první let”

Comments are closed.