Cesta k vytvoření infrastruktury u železničního terminálu ve Starém Lískovci je volná

Zastupitelé Brna souhlasili se směnou pozemků v Černovicích a Starém Lískovci, která umožní vybudování cesty k železničnímu terminálu pro pěší a komunikace pro jeho dopravní obslužnost. Cesta pro pěší by mohla vyrůst do roka slibují zástupci města.

„Podařilo se nám vyřešit dlouho zablokovanou majetkoprávní situaci, která bránila vybudování železničního terminálu ve Starém Lískovci, protože město k němu nemělo plnohodnotný přístup. S majitelem inkriminovaných nemovitostí jsme našli řešení, které dnes schválili zastupitelé. Díky směně pozemků bude možné postavit komunikaci a konečnou pro trolejbusy a další dopravu. Dále se také plánuje cesta pro pěší a nové obslužné komunikace z ulice Dvořiště,“ uvedl radní pro oblast majetku Jiří Oliva a doplnil: „Směna se týká pozemků v Černovicích, které se nacházejí při ulici Olomoucká v sousedství čerpací stanice.“

Reklamy

Město tedy získá celkem osm pozemků ve Starém Lískovci v celkové hodnotě cca 8,9 mil. Kč, které jsou pro přístup k IDS terminálu Starý Lískovec klíčové, a za pozemky v Černovicích ve vlastnictví města získá cca 5,1 mil. Kč. Doplatek ze strany města je pak 3,8 mil. Kč.

Samotnému městu směna pozemků umožní začít plánovat novou ulici a prodloužení trolejbusové linky 25 do nové smyčky u zastávky vlaků ve Starém Lískovci. Zde vlaky zatím sporadicky zastavují i díky tomu, že není o zastávku dostatečný zájem. Ten souvisí také s tím, jak je aktuálně nedostupná zastávka přes místní potok. Samotná stavba nové ulice by mohla začít do tří let, s tím by mohla souviset i výstavba prodloužení trolejbusové tratě z Osové k zastávce vlaků ve Starém Lískovci.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Cesta k vytvoření infrastruktury u železničního terminálu ve Starém Lískovci je volná”

Comments are closed.