Blue Air

Blue Air spojí na podzim Bacau s Paříží, Kolínem a Mnichovem

Blue Air zahájí v říjnu pět nových tras z Bacau, kde bylo rozhodnuto o založení nové základny, která bude obsluhována třemi letadly.

Centrum Bystrzyca získá spojení do Bukurešti, Cluj-Napoca, Paříže, Kolína a Mnichova. Do rumunského hlavního města budou nabídnuty čtyři lety týdně a třikrát týdně do největšího města Sedmihradska. Na mezinárodních trasách do hlavního města Francie, do hlavního města Bavorska a do největšího letoviska na Rýně jsou plánovány dva lety týdně.

Reklamy

Letiště Bacau tak bude na začátku podzimu nabízet celkem třináct tras Blue Air. Dříve byly od 1. října plánovány denní lety do Londýna a Říma. Kromě toho šestkrát týdně z centra v Bystrzyci bude možné se proletět do Bergama a pětkrát týdně do Turína. Lety do Dublinu jsou naplánovány čtyřikrát týdně a Brusel třikrát týdně. Seznam destinací doplňuje Madrid a Barcelona. Hlavní města Španělska Kastilie a Katalánsko se spojí s Bacau dvěma lety týdně.

Blue Air byl těžce zasažen důsledky krize COVID-19. Levná letecká společnosti pozastavila operace a uzemnil svoji flotilu, a 90 procent zaměstnanců bylo v dubnu posláni na neplacenou dovolenou. Situace se zlepšila až v červenci, kdy dopravce obnovil svůj pravidelný letový řád. V té době bylo zahájeno 29 destinací. Po zrušení dalších vládních omezení se počet destinací zvýšil na 50. To je však stále jen polovina nabídek před vypuknutím pandemie koronaviru.

Blue Air má flotilu osmnácti letadel Boeing 737. Letecká společnost přepravila od roku 2004 přes 30 milionů cestujících. Úspěch dopravce byl způsoben zejména nízkými cenami letenek, které jsou v této oblasti Balkánu důležité, díky mnohem nižšímu příjmu ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi.

Příjmy společnosti Blue Air klesly od března do června o více než 100 milionů EUR, i když v dubnu rumunská vláda schválila pomoc ve výši 130 milionů EUR na pomoc nízkonákladovému dopravci a vnitrostátní letecké společnosti TAROM. Není však zcela jasné, jak byly peníze rozděleny mezi dva dopravce.

Admin
Author: Admin