Rakouská federální vláda oznámila ukončení platnosti zákazu přistání letadel z Albánie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Kosova, Černé Hory, Egypta, Severní Makedonie, Rumunska, Srbska, Velké Británie, Švédska a Ukrajiny 31. července. To otevřelo nové možnosti pro větší síť Austrian Airlines.

Národní dopravce z Dunaje od začátku srpna opět letí do Bělehradu, Bukurešti, Chicaga, Káhiry, Kyjeva, Londýna, Podgorice, Prištiny, Sarajeva, Sibiu, Skopje, Sofie, Stockholmu, Tirany a Varny. Vzhledem k místním předpisům však byly lety do Šanghaje a Tel Avivu plánované na srpen odstraněny z letového řádu.

Vítáme rozhodnutí rakouské vlády, které umožní větší svobodu cestování. Nyní máme v úmyslu rychle rozšířit naši síť tras a nabídnout zákazníkům z hlavního vídeňského letiště širokou škálu spojení, uvedl Andreas Otto, prezident Austrian Airlines.

U cestujících z Andorry, Belgie, Chorvatska, České republiky, Kypru, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Řecka, Španělska, Irska, Islandu, Lichtenštejnska, Litvy, Lucemburska se nevyžadují žádné testy viru COVID-19. Lotyšsko, Malta, Monako, Německo, Norsko, Polsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko, Vatikán, Maďarsko, Velká Británie a Itálie. Oblasti zvýšeného rizika pro rakouskou federální vládu jsou Albánie, Bangladéš, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Bulharsko, Chile, Černá Hora, Egypt, Ekvádor, Filipíny, Indie, Indonésie, Írán, Kosovo, Mexiko, Moldavsko, Nigérie, Severní Makedonie, Pákistán, Peru, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Jihoafrická republika, Švédsko, Senegal, Srbsko, Turecko, Ukrajina, USA a čínská provincie Hubei. Státní příslušníci těchto zemí mají obecně zakázán vstup, pokud nepocházejí ze schengenského prostoru a nemohou předložit negativní výsledek testu PCR déle než 72 hodin. Po vstupu však musí podstoupit 10denní karanténu s vlastním monitorováním a na vlastní náklady poskytnout potvrzení o ubytování.

Austrian Airlines v současné době provozuje dvě spojení s Polskem. Do Varšavy létají 21 letů týdně a čtrnáct do Krakova. V obou případech z Vídně. Letecké společnosti skupiny Lufthansa zvýší od září frekvenci letů na dříve obnovených hlavních trasách. Od září bude mít rakouské hlavní město tři lety denně do Amsterdamu, Bruselu, Bukurešti, Kodaně, Düsseldorfu, Frankfurtu a Paříže. Dvakrát denně bude možné letět z Vídně do Atén.

Admin
Author: Admin

By Admin