flughafen berlin brandenburg

Berlin-Brandenburg: Stavební dozor vydal povolení k provozu letiště

flughafen berlin brandenburg
flughafen berlin brandenburg

Stavební dozor povodí Dahme-Spreewald vydal povolení k užívání letiště, které bylo vybudováno několik let. Podle posledních předpokladů má být letiště Berlín-Braniborsko (BER) otevřen cestujícím v říjnu tohoto roku.

Souhlas stavebního dozoru v povodí Dahme-Spreewald, kde se letiště nachází, je nejdůležitějším rozhodnutím, které letiště dosud chybělo. Před týdnem jsme hlásili, že všechny potřebné dokumenty byly předloženy ke stavebnímu dohledu , a úřady letiště uvedly, že tentokrát bude vše určitě úspěšné. Zdá se, že všechno naznačuje, že tentokrát to bude tak, ale v posledních letech je třeba se zdržovat a napravovat chyby.

Reklamy

Stavba nového německého letiště začala 5. září 2006. Zpočátku se předpokládalo jméno Berlin Brandenburg International (BBI), ale nakonec bylo

flughafen berlin brandenburg
Berlin-Brandenburg Willy-Brandt international Airport(Photo by Tobias SCHWARZ / AFP)

přijato berlínské letiště Brandenburg a patronem letiště byl bývalý kancléř Willy Brandt.

Otevření třetího největšího letiště v Německu se táhne dlouho. Počátečních šest startovacích termínů bylo zrušeno, protože jeho konstrukční nedostatky, technické problémy a chyby v plánování zabránily jeho uvedení do provozu. Náklady se kvůli zpoždění výrazně zvýšily. Náklady se odhadují na více než sedm miliard eur. První prognózy z roku 1995 byly v tomto ohledu sedmkrát nižší.

Podzimní otevření letiště Berlín-Brandenburg automaticky zahrnuje odstranění leteckých společností z Tegel a Schoenefeld – Lufthansa již oznámila přesun provozu na nové letiště . První z aktuálně provozovaných letišť bude uzavřeno. Druhý bude mít letiště ještě několik let, než bude hlavní letiště hlavního města Německa nabídnutou další kapacitu. Projekty na jeho další rozšiřování již probíhají.  
flughafen berlin brandenburg
flughafen berlin brandenburg
Admin
Author: Admin