» Domů » Letecká doprava » Sloučení estonských společností jako podmínka pro kapitálovou injekci společnosti Nordica. Co říká LOT?

Sloučení estonských společností jako podmínka pro kapitálovou injekci společnosti Nordica. Co říká LOT?

foto: Piotr Bożyk
foto: Piotr Bożyk
foto: Piotr Bożyk

Očekává se, že estonská vláda zvýší základní kapitál místního dopravce Nordica o 30 milionů EUR, aby pomohla letecké společnosti přežít pandemickou koronavírusovou krizi. Investice je podmíněna kombinací estonských leteckých aktiv. To může mít důsledky pro LOT Polish Airlines, které mají podíly v Regional Jet.

Ministerstvo hospodářství Estonska tvrdí, že zvýšení základního kapitálu závisí na fúzi skupiny Nordic Aviation Group (Nordica), poskytovatele nabídky Regional Jet – částečně ve vlastnictví LOT Polish Airlines – a pronajímatele Transpordi Varahaldus.

Velké naděje pro společnost Nordica

Fúze je součástí širší investice ve výši 43 milionů EUR, kterou estonská vláda investovala do státních dopravních společností. Zvýšení základního kapitálu ve státních podnicích je primárně zaměřeno na nejsilnější možnou cestu ven z krize způsobené pandemií coronavirus. „Kromě nového obchodního modelu musí společnost Nordica poskytnout co nejvíce přímých tras na důležitá místa v Evropě,“ uvedl estonský ministr hospodářství a infrastruktury Taavi Aas.

Podle vlády je podmínkou zvýšení základního kapitálu společnosti Nordica sloučení skupiny Nordic Aviation Group, Regional Jet a Transpordi Varahaldus. Společnost Nordica musí vládě poskytnout nový obchodní model do dvou týdnů.

Skupina Nordic Avaition Group, známá jako Nordica, byla založena Estonskem na konci roku 2015 jako nástupce společnosti Estonian Air po jejím úpadku. V říjnu loňského roku Nordica zastavila lety pod vlastní značkou. Společnost však vyvíjí aktivity svého poskytovatele nabízejícího regionální letadlo. Ten, který v 49 procent. patří do LOT, provozuje lety pro různé letecké společnosti. V únoru změnil svůj název z Regional Jet na Xfly.

Co to znamená pro LOT?

Zvýšení kapitálu společnosti Nordica naznačuje, že společnost LOT by musela platit navíc, aby si udržela své akcie na své současné úrovni. Situaci komentoval „Puls Biznesu“ Michał Leman, v současné době generální ředitel Flixbus, dříve – ředitel LOT Polish Airlines. Odborník se domnívá, že pobaltské směry nejsou tak důležité pro obranu akcií. – Je obtížné říci, jaké jsou podmínky výkupu, ale za nízkou kupní cenu nebude trestní výkup rovněž vysoký – řekl.

Nechceme komentovat tuto záležitost – řekl Michał Czernicki, tiskový mluvčí LOT Polish Airlines. Pro Evropské dopravce tato fúze představuje možnost změn na trhu a nutnost větší spolupráce mezi sebou.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes