Modernizace infotainmentu: Poprvé jsou modely Audi Q2 vybaveny 8,8palcovým dotykovým displejem. Audi virtual cockpit je nyní součástí standardní výbavy. Foto Audi AG

Modernizace infotainmentu: Poprvé jsou modely Audi Q2 vybaveny 8,8palcovým dotykovým displejem. Audi virtual cockpit je nyní součástí standardní výbavy.
Foto Audi AG

Modernější, větší, digitálnější: V polovině roku 2024 dostanou všechny modelové varianty Q2, včetně SQ2 výraznou modernizaci. Informační a zábavní systém pro kompaktní SUV dostává komplexní technologickou aktualizaci. S okamžitou platností bude každé nové Audi Q2 a SQ2 1 dodáváno s Audi virtual cockpit a 8,8palcovou dotykovou obrazovkou jako centrální řídicí jednotkou pro MMI. Praktická odkládací přihrádka nahrazuje předchozí otočné/tlačítko. Základní cena za Audi Q2 je 28 600 eur. SQ2 1 začíná na 50 500 eurech.

Reklamy

Audi systematicky vylepšuje své modely: Audi Q2 a SQ2 pohodlné a oblíbené kompaktní SUV – dostává s okamžitou platností komplexní technologickou modernizaci svého informačního a zábavního systému. Všechny modely budou nyní dodávány s novým softwarem a hardwarem. Mezi novinky, které jsou nyní součástí sériové výbavy, patří 8,8palcový dotykový displej MMI s vysokým rozlišením, Audi virtual cockpit s 12,3palcovým přístrojovým displejem a tříramenný multifunkční volant. Další bezpečnostní prvky, jako je rozpoznávání dopravních značek, varování před opuštěním jízdního pruhu a zadní parkovací asistent, dále rozšiřují nabídku standardní výbavy.

Dokonalý přehled: Audi virtual cockpit pro všechny modely

Audi SQ2: Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 8,6-8,4 (27,4-28,0 US mpg); kombinované emise CO 2 v g/km: 196-190 (315,4-305,8); Třída CO2 : G
Foto Audi

S okamžitou platností jsou všechny modely Audi Q2, včetně SQ2, standardně dodávány s Audi virtual cockpit. Na rozdíl od tradičních číselníků nabízí plně digitální kokpit jasný Full HD displej (1 920 x 720 pixelů) a širokou škálu možností přizpůsobení. Patří mezi ně tradiční rychlost, hodnoty RPM a navigační nebo mediální informace. Tlačítko zobrazení na multifunkčním volantu umožňuje řidiči přepínat mezi různými zobrazeními. V závislosti na zvolené úrovni výbavy je k dispozici několik provedení, včetně sportovního provedení s červenými akcenty nebo dynamického provedení s protilehlými stupnicemi.

Řidiči mohou také přepínat mezi dvěma základními uspořádáními displeje: V jednom uspořádání mají rychloměr a otáčkoměr přibližně stejnou velikost jako analogové číselníky a do oblasti centrálního displeje integrují informace o médiích nebo navigaci.

Ve druhém uspořádání je zmenšena velikost rychloměru a otáčkoměru, aniž by byla ohrožena čitelnost. Toto rozložení také obsahuje téměř celou obrazovku navigační mapy s integrovaným plánováním trasy. Díky své velké velikosti je mapa pro řidiče mnohem snazší číst. Jako doplňková výbava je Audi virtual cockpit k dispozici také s novými tematickými světy Audi. Zákazníci, kteří si tuto funkci zvolí, mohou přepínat mezi klasickým a vysoce dynamickým zobrazením. Audi SQ2 1 se standardně dodává také s centrálním otáčkoměrem ve tvaru tyče ve zvláště sportovním designu.

Intuitivní: Ovládání přes 8,8palcovou dotykovou obrazovku a hlasové ovládání

Nový dotykový displej MMI o velikosti 8,8 palce je nyní centrální řídicí jednotkou nejmodernějšího informačního a zábavního systému. Displej je jasný a vysoce citlivý, s rozlišením 1 270 x 720 pixelů. Kromě dotykového ovládání lze systém ovládat také přirozenou řečí, což umožňuje okamžité reakce na složité příkazy nebo otázky. Praktická odkládací přihrádka nyní nahrazuje předchozí otočné/tlačítko na středové konzole.

Kompaktní SUV je inteligentně propojeno: Standardní výbava zahrnuje MMI Radio, které obsahuje DAB tuner, dva datové porty USB-C na přední středové konzole, funkce nouzového volání a několik služeb Audi connect, jako je dálkové ovládání pro prohlížení a ovládání určitých informací o vozidle, včetně odemykání dveří nebo kontroly hladiny paliva. Přípravný balíček MMI Navigation obsahuje navíc rozhraní Audi smartphone interface, které zákazníkům umožňuje aktivovat a aktivovat četné služby Audi connect a také inteligentní navigační systém.

Největší balíček MMI Navigation plus zahrnuje služby Audi connect a také navigační služby se satelitními mapami ve vysokém rozlišení a další služby, např. od Google. S MMI Navigation plus může být navigační mapa promítnuta jako velký obraz v Audi virtual cockpit, což usnadňuje čtení všech relevantních jízdních dat. Jedna aktualizace každý měsíc udržuje mapy uložené v systému aktuální po dobu 36 měsíců od zakoupení. Balíček také obsahuje další online služby, jako jsou dopravní informace plus podrobnosti o dopravním proudu specifické pro jednotlivé jízdní pruhy, informace o parkování na ulici, online rádio a online identifikace hudby. Systém Audi connect vždy používá pevně nainstalovanou e-SIM (embedded SIM).

Špičkové možnosti završují balíček infotainmentu: Prémiový zvukový systém Sonos se 13 reproduktory a subwooferem poskytuje intenzivní, křišťálově čistý a výkonný zvuk. Audi phone box zákazníkům usnadňuje integraci jejich chytrého telefonu a mnoha funkcí do MMI a současně zesiluje signál mobilního telefonu (5G/LTE), aby byla vždy zajištěna nejlepší možná kvalita hlasu.

Uvedení na trh v první polovině roku 2024; ceny začínají na 28 600 eur

Modernizované Audi Q2 bude uvedeno na trh v první polovině roku 2024. V Německu je počáteční cena 28 600 eur. SQ2 1 začíná na 50 500 eurech. Audi bude pokračovat ve výrobě vozů v hlavním závodě v Ingolstadtu.

TS Audi

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading