• 04/07/2022 01:18

Americký soud zamítl dvě obvinění proti bývalému zkušebnímu pilotovi Boeingu

ByAdmin

Úno 9, 2022 , ,
Stránka navštívena: 132
0 0
Doba čtení příspěvku:52 Sekund

Soudce okresního soudu Spojených států pro Severní okres Texasu zamítl dvě obvinění v trestním řízení proti Marku Forknerovi, bývalému hlavnímu technickému pilotovi amerického leteckého výrobce Boeing. Novinka byla oznámena 8. února 2022.  

Bývalý zaměstnanec byl obviněn z poskytování nepravdivých informací orgánům pro leteckou bezpečnost při vyhodnocování klíčové softwarové funkce pro stabilizaci letu s názvem Maneuvering Characteristics Augmentation System (MCAS).  

Software, který je implementován na letounech Boeing 737 Max, aby zlepšil ovladatelnost letadla a snížil tendenci naklánění při zvýšených úhlech náběhu, sehrál klíčovou roli ve dvou haváriích letounu 737 MAX, ke kterým došlo v letech 2018 a 2019 a při nichž zahynulo 346 osob. 

Podle agentury Reuters americký okresní soudce Reed O’Connor částečně vyhověl žádosti Forknerových právníků a odmítl dvě obvinění s argumentem, že „MCAS je nehmotný počítačový kód v softwaru řízení letu letadla, nikoli součást letadla,“ a vysvětlil, že dva konkrétní poplatky musí zahrnovat hmotnou součást letadla Boeing 737 MAX.  

Soudce se však rozhodl pokračovat ve zbývajících čtyřech obviněních vznesených proti bývalému technickému pilotovi. 

Případ Marka Forknera má být dále zkoumán v březnu 2022.  

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %